Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Filip Nereusz, prezbiter
Dziś jest: Czwartek, 26 maja 2022

DIECEZJA RADOMSKA

Noc Konfesjonałów w Radomiu

piątek, 07 kwietnia 2017 14:20 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Po raz ósmy podczas Wielkiego Tygodnia w kościołach odbędzie się Noc Konfesjonałów, czyli możliwość skorzystania z sakramentu pokuty dla tych osób, którym trudno było skorzystać ze spowiedzi w Wielkim Poście. Do inicjatywy co roku przyłącza się coraz więcej kościołów i ośrodków duszpasterskich. W Radomiu będzie to kościół św. Wacława na Starym Mieście i Duszpasterstwo Akademickie przy Górniczej 3.

Noc Konfesjonałów to społeczna akcja, która od 8 lat organizowana jest podczas Wielkiego Tygodnia, najczęściej w nocy z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę, choć w niektórych miejscach z nocnej spowiedzi można skorzystać także w inne dni Wielkiego Tygodnia. Spowiedziom towarzyszą modlitwy, czuwania, adoracje i nauki pomagające w przygotowaniu do sakramentu spowiedzi.

Celem Nocy konfesjonałów jest przede wszystkim wyjście naprzeciw ludziom zabieganym, zapracowanym, żyjącym w nieustannym pośpiechu i zwrócenie im uwagi na duchowy wymiar Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Noc Konfesjonałów odbędzie się w Duszpasterstwie Akademickim przy Górniczej 3 w Radomiu. W programie jest adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy, sakrament pokuty i pojednania w salach, możliwość rozmowy z księżmi. Tym razem będą posługiwać m.in.: ks. Jarosław Wojtkun, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu, ks. Marek Adamczyk, proboszcz parafii św. Jadwigi Królowej w Radomiu, ks. Grzegorz Lipiec, moderator Ruchu Światło-Życie i ks. Mariusz Wilk, diecezjalny duszpasterz młodzieży. Nabożeństwo odbędzie się w Wielki Wtorek, 11 kwietnia w godzinach od 20.00 do 24.00. W tym samym czasie posługę w konfesjonale będą pełnić duszpasterze w kościele św. Wacława na Starym Mieście.