Na antenie: CZŁOWIEK Z BLISKA
Małgorzata Steckiewicz
Patron dnia: św. Ignacy Antiocheński, biskup i męczennik
Radio Plus Radom /41. Piesza Pielgrzymka Radomska

Około 130 pątników wyruszyło z Przedborza na Jasną Górę. Jeszcze dziś dotrą do celu.

Około 180 pielgrzymów wyruszyło z Radoszyc na Jasną Górę. Z powrotem również będą wracać pieszo.

Pielgrzymowali na pieszo, biegiem czy na rowerach, towarzyszyły im różne intencje, a na trasie różne - mniejsze lub większe - dolegliwości. Jednak u stóp Jasnogórskiej Pani wszyscy mówią zgodnie - było warto. 

Dotarli na Jasną Górę!

13 sierpień 2019

Radość, wzruszenie i modlitwa - to wszystko towarzyszyło pątnikom na ostatnich metrach 41. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej na Jasną Górę. W tym roku przed cudowny wizerunek Czarnej Madonny przybyło ponad 6 tys. osób. Pątników prowadziły słowa: „W mocy Bożego Ducha”.

Ponad 6 tys. osób uczestniczyło w 41. Pieszej Pielgrzymce Diecezji Radomskiej na Jasną Górę. Zanim pątnicy dotarli do celu swojej wędrówki, wzięli udział w nabożeństwie pokutnym na Przeprośnej Górce, gdzie znajduje się sanktuarium św. Ojca Pio. Miejsce to określane jest jako polskie San Giovanni Rotondo.

Pielgrzymi z diecezji radomskiej dotarli na Przeprośną Górkę. Stąd wychodzą już bezpośrednio na Jasną Górę.

W drodze jest 41. Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej na Jasną Górę. Dzisiaj odwiedziliśmy pątników z kolumny ze Skarżyska-Kamiennej. Rozmawialiśmy również z pątnikami z Przysuchy i Radomia a także innych polskich miast.

Trzydziestu pięciu Ukraińców pielgrzymuje z grupą z Jedlni-Letniska. To zwieńczenie ich wakacyjnej wizyty w gminie.

Opocznianie w drodze

11 sierpień 2019

Kolejny dzień w drodze na Jasną Górę są opoczyńscy pątnicy.

Biegiem do Matki Bożej

11 sierpień 2019

50 osób bierze udział w ósmej Diecezjalnej Pielgrzymce Biegowej z Radomia do Częstochowy. Pielgrzymi bieg rozpoczął się przed gmachem Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Wcześniej pątnicy uczestniczyli we mszy świętej.

Przez teren diecezji radomskiej przechodzi XXV Piesza Międzynarodowa Pielgrzymka Tradycji Katolickiej z Warszawy na Jasną Górę. Jest to pielgrzymką środowisk katolickich pozostających pod duchową opieką Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X lub zgromadzeń zakonnych z nim współpracujących.

Kolejny dzień w drodze

10 sierpień 2019

Pogoda sprzyja pątnikom, którzy idą w 41. Pieszej Pielgrzymce Diecezji Radomskiej na Jasną Górę. Dzisiaj odwiedziliśmy drugą kolumną radomską i ze Skarżyska-Kamiennej. Ta ostatnia składa się z kilku grup: sanktuaryjnej, franciszkańskiej i suchedniowskiej. Są też pielgrzymi z Przysuchy i Końskich.

Kilka tysięcy pielgrzymów diecezji radomskiej idących na Jasną Górę solidaryzowało się dzisiaj z abp. Markiem Jędraszewskim. W czasie modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia modlili się za metropolitę krakowskiego, który upomniał się o prawa ludzi wierzących. Wiele osób wyraziło też uznanie, że abp Jędraszewski nie poddał się poprawności politycznej.

Każdy pielgrzym w sercu nosi wiele swoich intencji. W tym roku organizatorzy pielgrzymki diecezji radomskiej zaproponowali pątnikom wspólną modlitwę w dwóch szczególnych intencjach: za kapłanów i za ojczyznę.

To szósty z dziesięciu dni na pielgrzymim szlaku dla pątników z grupy kozienickiej. Grupa nr 18 na Jasną Górę wyruszyła już w minioną niedzielę. Jak na półmetku czują się kozieniczanie? 

Strona 1 z 4

ARTYSTA TYGODNIA

Znów jesteś ze mną

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY