Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: św. Jadwiga Śląska
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe

Audycje Radiowe

- Ten wynik to zasługa mojej drużyny, wielu osób, które mi podpowiadało, pomagało, wspierali mnie moja żona, mój syn – mówi Konrad Frysztak poseł elekt, wiceprezydent Radomia, który był gościem „Bilansu Dnia”, w środę 16 października.

Poseł Telus: Obiecuję, że nie zawiodę

16 październik 2019 Utworzone przez

Ten wynik cieszy, ale i obliguje do jeszcze większej pracy – tak Robert Telus skomentował swój wyborczy sukces. Zdobył ponad 27 tysięcy głosów.

- Bez większości będzie trudniej rządzić - powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski, który był gościem Bilansu Dnia. Po przeliczeniu głosów okazało się, że opozycja będzie miała przewagę w izbie wyższej polskiego parlamentu.

Bezpiecznie do szkoły i kościoła

15 październik 2019 Utworzone przez

Rozpoczęła się budowa chodnika od kościoła w Sadkowie do szkoły w Natolinie w gminie Jedlnia-Letnisko. Wójt Piotr Leśnowolski zadeklarował, że jeśli nie pojawią się żadne komplikacje, mieszkańcy na pasterkę pójdą już po nowym chodniku.

- Uczestniczenie w wyborach i głosowanie, to nie tylko obywatelski obowiązek, ale także chrześcijański obowiązek. Miłość do Ojczyzny wpisana jest w czwarte przykazanie. To jest zobowiązanie moralne, wzięcia odpowiedzialności za Ojczyznę, za jej losy – mówi ks. Andrzej Jędrzejewski. Specjalista Katolickiej Nauki Społecznej był gościem „Bilansu Dnia”, 11 października.

ENEA wspiera Akademię Talentów

10 październik 2019 Utworzone przez

Rozpoczęła się trzecia edycja Enei Akademii Talentów. Tegoroczna odsłona daje szansę na zdobycie grantów i stypendiów w kategoriach: sztuka, nauka i sport.

- Utworzenie nowego województwa mazowieckiego, będzie jedną z pierwszych decyzji Sejmu nowej kadencji. Ale najpierw musimy wygrać niedzielne wybory parlamentarne - powiedział starosta Marian Niemirski, który był gościem Bilansu Dnia. Samorządowiec zdradził też, że zna miasto, które będzie stolicą nowego województwa.

- Wielki znawca przyrody, patriota i człowiek oddany Polsce - tak wspomina zmarłego dzisiaj prof. Jana Szyszkę, minister Marek Suski, szef gabinetu politycznego, który był gościem Bilansu Dnia.

W Drzewicy zakończyły się prace przy budowie i rozbudowie dworca autobusowego. Dzięki inwestycji nie tylko zmodernizowany został sam budynek, powstały również drogi dojazdowe i chodniki.

W czwartek pojedziemy śródmiejskim odcinkiem trasy N-S. Najprawdopodobniej tego dnia ogłoszony zostanie przetarg na kolejny etap prac - poinformował w „Bilansie Dnia” Konrad Frysztak wiceprezydent Radomia, kandydat do Sejmu Koalicji Obywatelskiej.

Samorządy Opoczna i Sławna chcą wybudować między miejscowościami ścieżkę pieszo-rowerową. O tej inicjatywie oraz o potrzebie modernizacji wojewódzkiej drogi 726 mówił w audycji Gmina Opoczno na Fali zastępca burmistrza Tomasz Łuczkowski.

W okolicach Grabowskiej Woli, Rdzuchowa i w samym Potworowie trwają remonty dróg gminnych. Środki na ten cel pozyskano z Funduszu Dróg Samorządowych. Mówił o tym Marek Klimek, wójt gminy, który był gościem Radia Plus Radom.

Kolejna inwestycja w Wieniawie

08 październik 2019 Utworzone przez

Zakończył się remont przedszkola w Wieniawie w powiecie przysuskim. Poinformował o tym wójt gminy Krzysztof Sobczak, który był gościem Radia Plus Radom.

- Tak po ludzku, trochę jest przykro, ale to nie koniec posługi pasterskiej w naszej diecezji - powiedział biblista ks. Jacek Kucharski, jeden z najbliższych współpracowników biskupa Adama Odzimka, który przeszedł na emeryturę. 

Ok. 60 mln złotych będzie kosztowała budowa nowego wiaduktu wzdłuż ulicy Lubelskiej w Radomiu. Nowy obiekt będzie miał około 20 metrów szerokości, a więc pomieści cztery pasy ruchu (pod dwa w każdą stronę). Na wiadukcie zostaną wybudowane zadaszone przystanki autobusowe dla pasażerów Portu Lotniczego w Radomiu.

Strona 1 z 69

ARTYSTA TYGODNIA

Znów jesteś ze mną

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY