Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: święci męczennicy Korneliusz, papież, i Cyprian, biskup
Radio Plus Radom /Aktualności/Diecezja radomska/Świeca symbolem nadziei

Radio Plus Radom

Świeca symbolem nadziei

28 listopad 2013 / Tekst

Przedstawiciele trzech wyznań: rzymsko-katolickiego, prawosławnego i ewangelicko-augsburskiego, zainaugurowali Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom w diecezji radomskiej.

Konferencja prasowa promująca ekumeniczną akcję odbyła się 28 listopada w siedzibie Caritas Diecezji Radomskiej. Uczestniczyli w niej: ks. Grzegorz Wójcik, dyrektor diecezjalnej Caritas, ks. Tomasz Rubczewski z parafii prawosławnej św. Mikołaja w Radomiu i ks. Wojciech Rudkowski z parafii ewangelicko-augsburskiej w Radomiu.

Ks. Grzegorz Wójcik wyjaśnił, że akcja polega na rozprowadzaniu charytatywnych świec bożonarodzeniowych z których dochód przeznaczony jest na pomoc dzieciom z najuboższych rodzin. - W tym roku chcemy rozprowadzić 75 tysięcy świec, których dystrybucją zajmują się Parafialne Zespoły Caritas, parafie i Szkolne Koła Caritas oraz sklepy z dewocjonaliami w Radomiu. Pozyskane ofiary przeznaczone zostaną na pomoc dla dzieci, czyli organizację letniego wypoczynku, leczenie, dożywianie i wyprawki szkolne - powiedział ks. Wójcik. W ubiegłym roku w ten sposób Caritas pozyskała 120 tysięcy złotych. Z tych środków dofinansowano letni wypoczynek dla tysiąca dzieci, wyprawki szkolne, również dla tysiąca dzieci, oraz dla 37 dzieci dofinansowano koszty leczenia.

Ks. Tomasz Rubczewski z parafii prawosławnej poinformował, że w tym roku Prawosławny Metropolitarny Ośrodek Miłosierdzia Eleos rozprowadzi ok. 12 tys. świec. - Dzięki takim akcjom można pomóc wielu dzieciom. Pomocą obejmujemy dzieci pochodzące z rodzin ubogich - mówił ks. Rubczewski.

Z kolei ks. Wojciech Rudkowski pamięta początki akcji. - Towarzyszyła nam wówczas ogromna radość, że możemy coś wspólnie robić na rzecz potrzebującego człowieka. Dzięki temu dziełu można wspierać działalność świetlic socjoterapeutycznych. Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w tej akcji - mówił ks. Rudkowski.

Podczas konferencji prasowej księża przekazali wigilijną święcę 11-letniemu Mikołajowi. Chodzi na zajęcia świetlicy socjoterapeutycznej Caritas w Radomiu. - Cieszę się, że są takie miejsca. Uczę się angielskiego, mogę odrabiać lekcje, spotykać się z kolegami i jeździć na wycieczki. Jest też czas na zabawę - mówił Mikołaj.

Hasłem tegorocznej akcji są słowa: Rozjaśnił dzieciom przyszłość. Mają one ukazać wpływ jaki miłość bliźniego oraz realna pomoc materialna mają na los najuboższych dzieci.

Akcję można wesprzeć kupując wigilijną świecę Caritas, wysyłając SMS z hasłem POMAGAM na numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT) lub przez wpłatę na konto Caritas. Szczegóły na stronie www.wigilijnedzielocaritas.com. Informacje o dwudziestu latach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom znajdą się również na stronie www.facebook.com/akcjecaritas.

ARTYSTA TYGODNIA

"New York, New York"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4