Na antenie: ŚRODEK TYGODNIA
Kamila Baranowska
Patron dnia: św. Jadwiga Śląska
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Burmistrz Reszelewski: Kto nie widział, niech żałuje

Radio Plus Radom.

Burmistrz Reszelewski: Kto nie widział, niech żałuje

09 październik 2019 / Tekst

W Drzewicy zakończyły się prace przy budowie i rozbudowie dworca autobusowego. Dzięki inwestycji nie tylko zmodernizowany został sam budynek, powstały również drogi dojazdowe i chodniki.

Burmistrz Reszelewski: Kto nie widział, niech żałuje
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom

Młodzieżowa Rada Miejska powstanie w Drzewicy. W audycji Gmina Drzewica na Fali mówił o tym burmistrz Janusz Reszelewski. Wyjaśnił, że wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Drzewicy odbędą się 20 grudnia. Wyłonią one 15 radnych z gminnych szkół podstawowych oraz szkoły ponadpodstawowej funkcjonującej na terenie Drzewicy. Decyzja o utworzeniu Młodzieżowej Rady Miejskiej jest następstwem udanej I Sesji Dzieci i Młodzieży, która odbyła się w Drzewicy 1 czerwca. Inicjatywa ta miała na celu m.in.: upowszechnianie idei samorządowych i aktywności społecznej oraz uczczenie 590. rocznicy nadania praw miejskich Drzewicy. – Ta nauka demokracji i samorządności naprawdę została znakomicie przez młode pokolenie zdana, stąd idziemy krok dalej, chcemy powołać Młodzieżową Radę Miejską, która będzie miała kadencję dwuletnią – wyjaśniał w audycji Gmina Drzewica na Fali burmistrz Janusz Reszelewski.

Burmistrz Drzewicy mówił także o tym, że aż 11 jednostek OSP z terenu gminy Drzewica jeszcze w tym roku otrzyma dofinansowanie ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Dotacja dla każdej straży wyniesie 5 tys. zł. Symboliczne przekazanie dotacji odbyło się w budynku opoczyńskiego starostwa, dokąd ze strażakami ochotnikami udał się również burmistrz Drzewicy. Janusz Reszelewski uczestniczył także w inauguracji trzeciego etapu rozbudowy PKP Intercity Remtrak. Inwestycja w Idzikowicach pochłonie 135 mln. zł. Dzięki niej w zakładzie zatrudnionych zostanie dodatkowo około 400 osób. – Liczę na to, że znaczną część nowej załogi stanowić będą mieszkańcy naszej gminy – mówił burmistrz Drzewicy.

Janusz Reszelewski przypomniała także o kolejnej edycji grantów oświatowych. Nabór wniosków w ramach tego zadania trwa do 15 października. Dofinansowanie otrzymają najciekawsze propozycje dodatkowych zadań dydaktyczno-wychowawczych oraz innych działań edukacyjnych w formie zajęć pozalekcyjnych. Maksymalna wysokość jednego grantu to 5 tys. zł. Burmistrz Drzewicy wspomniał także o planowanych i realizowanych przez samorząd inwestycjach. Chodzi m.in. o zakończoną już realizację drugiego etapu rozbudowy dworca autobusowego. Po zmodernizowaniu samego budynku dworca, tym razem przyszedł czas na wybudowanie dróg dojazdowych, parkingów i chodników z kostki brukowej. W poniedziałek odbył się już odbiór tej inwestycji. – Kto nie widział nowego dworca w Drzewicy, niech żałuje – mówił burmistrz.

Posłuchaj całej rozmowy z Januszem Reszelewskim, burmistrzem Drzewicy:

ARTYSTA TYGODNIA

Znów jesteś ze mną

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY