Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Jadwiga Śląska
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Tomasz Łuczkowski: Najważniejsze jest bezpieczeństwo

Radio Plus Radom.

Tomasz Łuczkowski: Najważniejsze jest bezpieczeństwo

08 październik 2019 / Tekst

Samorządy Opoczna i Sławna chcą wybudować między miejscowościami ścieżkę pieszo-rowerową. O tej inicjatywie oraz o potrzebie modernizacji wojewódzkiej drogi 726 mówił w audycji Gmina Opoczno na Fali zastępca burmistrza Tomasz Łuczkowski.

Tomasz Łuczkowski: Najważniejsze jest bezpieczeństwo
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom

W audycji Gmina Opoczno na Fali Tomasz Łuczkowski mówił o zakończonym XIX Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych. Turniejowe mecze rozegrane zostały w Opocznie. W rywalizacji wzięło udział 120 zawodników. – Bardzo się cieszę, że tak licznie były reprezentowane niemal wszystkie województwa Polski – mówił zastępca burmistrza. Dodał również, że samorząd Opoczna był współorganizatorem tego wydarzenia.

Tomasz Łuczkowski opowiedział także o swoim pobycie w Nadarzynie podczas Biznesowych Targów Wnętrz - Warsaw Home 2019. – To obecnie największe targi budownictwa w Polsce. Dlatego cieszę się, że jako samorząd mogliśmy w nich uczestniczyć – mówił. Wyjaśnił, że Targi Wnętrz były mocno reprezentowane przez branżę ceramiczną regionu opoczyńskiego. – Dla firm była to doskonała okazja do wymiany doświadczeń, a dla nas możliwość rozmowy z przedsiębiorcami na temat tego, jak samorząd może pomóc w rozwoju tych firm – mówił.

Zastępca burmistrza Opoczna opowiedział też o pomyśle stworzenia ciągu pieszo-rowerowego między Opocznem a Sławnem. Poinformował również o zabiegach samorządów Opoczna i Rzeczycy mających na celu przeprowadzenie dalszej modernizacji drogi wojewódzkiej 726. Podkreślił, że dla Opoczna najistotniejsze jest poprawa bezpieczeństwa na tej drodze, zwłaszcza na dwóch kolizyjnych skrzyżowaniach w mieście. Chodzi o skrzyżowanie ulic Inowłodzkiej ze św. Marka oraz Kolberga z Waryńskiego. – Mamy nadzieję, że wspólny głos kilku samorządów pomoże nam skłaniać samorząd województwa łódzkiego do przekazywania środków właśnie na drogę 726 – mówił Tomasz Łuczkowski.

Posłuchaj całej rozmowy z Tomaszem Łuczkowskim, zastępca burmistrza Opoczna:

ARTYSTA TYGODNIA

Znów jesteś ze mną

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY