Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: Niedziela, 14 sierpnia 2022

Bilans Dnia

Trwa wyścig z czasem na drogowej inwestycji w centrum Końskich

czwartek, 23 czerwca 2022 17:44 / Autor: Marcin Prejs
Fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

O rewitalizacji zalewu w Sielpi, drogowych pracach w centrum Końskich oraz dużych pieniądzach z Polskiego Ładu pozyskanych przez samorząd mówił w Bilansie Dnia Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich.

Zalew w Sielpi ponownie wypełnia się wodą. Jednak po sezonie letnim trzeba będzie tu wykonać niezbędne prace, których nie udało się przeprowadzić wcześniej. Mówił o tym w Bilansie Dnia burmistrz Końskich Krzysztof Obratański. Jak wyjaśnił, chodzi przede wszystkim o remont urządzeń piętrzących na jazie głównym. Dlatego po sezonie letnim woda z zalewu w Sielpi ponownie zostanie spuszczona.

Krzysztof Obratański mówił także o trwających pracach drogowych w centrum Końskich. Zgodnie z planem powinny zostać one zakończone i rozliczone do końca czerwca. – Jest jeszcze kilka dni bardzo intensywnych prac i mam nadzieję, że znakomita ich większość zostanie wykonana. Jeżeli jakieś nie zostaną wykonane, to trudno, będą potrącenia dla wykonawcy – mówił w Bilansie Dnia. Burmistrz poinformował także o innych inwestycjach drogowych samorządu prowadzonych na terenach inwestycyjnych gminy.

W Bilansie Dnia Krzysztof Obratański mówił również o planowanych inwestycjach, które samorząd będzie realizował przy wsparciu z Polskiego Ładu. Gmina dostała dofinansowanie na dwa zadania. Pierwsze w wysokości 4,5 mln zł dotyczy przebudowy głównego budynku Muzeum Zagłębia Staropolskiego w Sielpi. Drugie aż 9-milionowe związane jest z przebudową i budową świetlic wiejskich. W Bilansie Dnia Krzysztof Obratański mówił także o Koneckich Gloriettach. To doroczne nagrody burmistrza przyznawane w kilku kategoriach. Kandydatury do nagrody można zgłaszać do połowy lipca.

Posłuchaj całej rozmowy z burmistrzem Końskich Krzysztofem Obratańskim: