Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: Niedziela, 14 sierpnia 2022

Audycje Radiowe

Pierwszy rok starosty Krzysztofa Wolskiego

środa, 15 czerwca 2022 17:01 / Autor: Kamil Zapora
Krzysztof Wolski, fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

W zeszłym tygodniu 17 z 19 radnych powiatu kozienickiego udzieliło absolutorium nowemu zarządowi powiatu, a miało to miejsce dokładnie rok po jego zmianie. Starostą kozienickim został wtedy Krzysztof Wolski, który w dzisiejszej audycji Powiat Kozienicki na Fali podsumował 12 miesięcy swojej pracy.

Udzielając absolutorium radni wyrazili poparcie dla kontynuowania działań realizowanych przez obecny zarząd powiatu. - Cieszę się, że otrzymaliśmy poparcie zdecydowanej większości rady. Dla zarządu jest to istotne wsparcie – powiedział Krzysztof Wolski, który wspomina początek sprawowania swojej obecnej funkcji jako czas pełen wyzwań. Związane były one przede wszystkim z zastanymi inwestycjami będącymi w trakcie realizacji. Jedna z nich to budowa nowej siedziby Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Opactwie. Obecnie został zakończony pierwszy etap prac, ale było to możliwe dzięki 16 mln złotych pieniędzy rządowych. Decyzja o ich przyznaniu zapadła w Ministerstwie Edukacji w październiku.

W dwóch rozdaniach środków z Polskiego Ładu na teren powiatu kozienickiego trafi w sumie ponad 130 mln złotych. Według starosty najbardziej skorzystają na tym obszary wiejskie. Tylko samorząd powiatu uzyskał w ten sposób prawie 30 mln. - Pieniądze przeznaczymy na inwestycje drogowe, a niektóre z nich czekały dwie dekady na realizację – mówi Krzysztof Wolski.

Przed nami wakacje, które najlepiej spędzić lokalnie. W dzisiejszej audycji starosta kozienicki podpowiada co w lato warto odwiedzić na terenie jego powiatu – posłuchajcie sami: