Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: bł. Piotr Jerzy Frassati
Dziś jest: Poniedziałek, 04 lipca 2022

Audycje Radiowe

Agnieszka Pasek: jest nadzwyczajna pomoc dostosowawcza dla producentów jabłek

czwartek, 28 kwietnia 2022 14:34 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Pomoc finansowa przysługuje producentowi jabłek albo organizacji producentów owoców i warzyw. Maksymalna ilość jabłek, w odniesieniu do których może zostać udzielona pomoc, wynosi 200 tys. ton. Rozmawialiśmy o tym z Agnieszką Pasek, kierownikiem biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Zakłady przetwórcze zainteresowane zakupem jabłek w ramach mechanizmu „Nadzwyczajna pomoc dostosowawcza dla producentów jabłek” muszą złożyć Zgłoszenie do Centrali ARiMR.
Podstawowym warunkiem uczestnictwa jest posiadanie urządzeń do produkcji oraz prowadzenie działalności w zakresie produkcji, składowania, konfekcjonowania i obrotu artykułami rolno-spożywczymi na terenie Rzeczypospolitej Polski oraz prowadzenie działalności w zakresie przetwórstwa owoców i warzyw.

Przypomnijmy, że do 16 maja 2022 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o przyznanie premii pielęgnacyjnej i zalesieniowej w ramach finansowanego z PROW 2014-2020 poddziałania „Wsparcie na zalesianie i tworzenie terenów zalesionych”. Nabór prowadzony jest za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus.