Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Leoncjusz z Rostowa, biskup
Dziś jest: Poniedziałek, 23 maja 2022

Bilans Dnia

Dorota Stępień o nowych programach społecznych dla kozieniczan

środa, 19 stycznia 2022 17:18 / Autor: Kamil Zapora
Wiceburmistrz Kozienic Dorota Stępień
Kamil Zapora

O nowych programach społecznych, które ruszą w gminie Kozienice w tym roku mówiła dzisiaj w Bilansie Dnia wiceburmistrz Kozienic Dorota Stępień.

11 szkół z terenu gminy Kozienice otrzymało dotacje z programu rządowego, aby mogły powstać w nich tzw. Laboratoria Przyszłości. Dla placówek oznacza to więcej nowoczesnego sprzętu do nauki i rozwoju młodzieży. Samorząd gminny zamierza przeznaczyć także dodatkowe pieniądze na tzw. „Fundusz samorządów uczniowskich”. Szkoły podstawowe będą składały wnioski o przyznanie dotacji na realizację swoich projektów. Najciekawsze z nich zostaną nagrodzone.

Na początku tego roku gmina otrzymała też ponad 700 tysięcy złotych na "Asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej" oraz na "Opiekę wytchnieniową". Dzięki temu Kozienice będą mogły kontynuować programy cieszące się dużym zainteresowaniem mieszkańców. 

Opiekę nad osobami, które nie są w pełni samodzielne ma też zapewnić Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne, które powstaje w Kociołkach i docelowo ma służyć Kozienickiemu Hospicjum. Jak powiedziała Dorota Stępień, prace postępują zgodnie z harmonogramem i powinny być ukończone w grudniu tego roku.

Przełom roku to czas podsumowań. Wiceburmistrz przyznała, że jest zadowolona z programu Kozienickiej Karty Mieszkańca realizowanego od dwóch lat. Do tej pory wydano ponad 2400 kart dla mieszkańców gminy Kozienice oraz podpisano umowy z 27 partnerami, którzy oferują zniżki na swoje usługi dla posiadaczy KKM. 

Na ostatniej sesji rady miejskiej w Kozienicach przyjęto uchwały dotyczące „Programu Profilaktyki Zakażeń HPV" oraz „Strategię Rozwiązywania Problemów Społecznych Gminy Kozienice na lata 2022-2030”. Usłyszycie o tym w naszej rozmowie z Dorotą Stępień: