Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Jan Nepomucen, prezbiter i męczennik
Dziś jest: Sobota, 21 maja 2022

Bilans Dnia

Elektrownia Kozienice przymierza się do budowy bloków gazowo-parowych

poniedziałek, 27 grudnia 2021 17:22 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Dzisiaj naszym gościem był Jan Mazurkiewicz, wiceprezes ds. korporacyjnych Enei Wytwarzanie.

Jan Mazurkiewicz poinformował, że w czasie trwającej pandemii nie została zawieszona działalność edukacyjno-kulturalno-sportowa. - Szeroko wspieramy sport w naszym regionie. Dotyczy to siatkarzy i siatkarek oraz piłkarzy. Pomagamy również zawodnikom, którzy stawiają pierwsze kroki w wyczynowym sporcie. Nie zapominamy o zdrowiu, bowiem wsparliśmy wszystkie szpitale w naszym regionie – mówił Jan Mazurkiewicz.

Enea Wytwarzanie planuje kontynuację umów sponsorskich w drużynami sportowymi: Radomiaka, Czarnych i Radomki. - Zawieraliśmy umowy na okresy roczne, bowiem przed energetyką jest poważne wyzwanie, czyli powstanie Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego. Dlatego nie chcieliśmy zaciągać zobowiązań na poczet nowego podmiotu. Ale myślę, że wspieranie sportu i kultury będzie ważnym elementem działalności spółek skarbu państwa – powiedział wiceprezes ds. korporacyjnych Enei Wytwarzanie.

Przypomnijmy, że Enea przygotowuje się do budowy bloków gazowo-parowych w Elektrowni Kozienice, które zastąpią planowane do wyłączenia bloki węglowe. Rozważane są dwa modele: trzy bloki o mocy zainstalowanej po 700 MW lub dwa bloki po 1100 MW.

Z Janem Mazurkiewiczem, wiceprezesem ds. korporacyjnych Enei Wytwarzanie, rozmawiał Radosław Mizera: