Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Wincenty Lewoniuk i męczennicy z Pratulina
Dziś jest: Niedziela, 23 stycznia 2022

Salon Urody

Jak zadbać o wiosenny i świąteczny klimat w naszych domach

środa, 31 marca 2021 11:14 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
fot. Elżbieta Frejtag
Magdalena Gliszczyńska

Wielkanoc to wyjątkowe święta pod względem przeżyć duchowych i religijnych, ale także pod względem pory roku, gdy wszystko budzi się do życia, rozkwita wiosna, rodzi się nadzieja na lepsze jutro.

Chcemy, żeby tak też wyglądały nasze domy. Sprzątamy i dbamy o odpowiedni, wiosenny wystrój. Warto pamiętać, że Wielkanoc to przede wszystkim kolory, ponieważ wiosna to pora roku, kiedy wszystko budzi się do życia. Przyroda zachwyca różnorodnością barw, a dekoracje i ozdoby wprowadzają świąteczny nastrój. Kolory, które dominują to przede wszystkim intensywne odcienie żółci, soczysta zieleń, cała paleta pomarańczy, pastelowych fioletów oraz bieli. Symbole - pisanki, wianek, zajączek, baranki, bazie - tworzą idealne kompozycje.

O wyższości złotego królika nad srebrnym, o tym co wspólnego ma moda ze stylizowaniem wnętrz, kultowych kolorach na wiosnę i zbawiennym ich wpływie na nasze zdrowie psychicznie, nastrój i dobre samopoczucie - o tym mówiła Elżbieta Frejtag stylistka w "Radiowym Salonie Urody". Rozmawiała Magda Gliszczyńska!