Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Filip Nereusz, prezbiter
Dziś jest: 26 maj 2020

Audycje Radiowe

Wójt Kamil Dziewierz: inwestycje w gminie będą realizowane zgodnie z planem

sobota, 23 maj 2020 10:35 / Autor: Michał Kaczor
fot. JS/RPR
Michał Kaczor

- Te inwestycje, które były w budżecie, realizujemy – powiedział Kamil Dziewierz, wójt gminy Jedlińsk w audycji „Gmina Jedlińsk na Fali”. Z wójtem rozmawialiśmy także m.in. o pomocy dla przedsiębiorców, gazociągu w Jedlance oraz kompleksie sportowo-rekreacyjnym w Starych Zawadach i we Wsoli.

Pierwsze wnioski o pomoc dla przedsiębiorców

Do Urzędu Gminy w Jedlińsku wpłynęły już pierwsze wnioski przedsiębiorców o pomoc. Chodzi o ulgi w związku z pandemią koronawirusa.

- Miałem już kilka zgłoszeń telefonicznych. Wpłynęły też pierwsze podania. Będę chciał pomóc przedsiębiorcom. Podejdę do tego indywidualnie – w zależności od tego, kto jaką prowadzi działalność i jak ona ucierpiała – powiedział wójt Kamil Dziewierz.

Każdy wniosek będzie rozpatrywany indywidualnie.

- Będzie to pomoc, jeśli chodzi o podatki – umorzenie, rozłożenie na raty, ale również oddalenie płatności. Będę musiał indywidualnie rozpatrzyć każde podanie. Mamy transport, gastronomię, hotelarstwo. Muszę zweryfikować, jak działały te podmioty – powiedział wójt.

Wójt Kamil Dziewierz podkreśla, że przy rozpatrywaniu wniosków będzie brana pod uwagę sytuacja budżetowa gminy.

- Jeżeli nie będzie żadnych wpływów do budżetu gminy, to końcówka roku będzie bardzo źle wyglądała – nawet tragicznie. Dlatego nie chciałbym przeszarżować, jeśli chodzi o pomoc – powiedział.

Inwestycje będą realizowane

Wójt Kamil Dziewierz podkreśla, że początkowo było rozważane wstrzymanie niektórych inwestycji, ale na tę chwilę są one realizowane według wcześniejszego planu.

- Analizowałem to bardzo mocno. W tej sytuacji, kiedy pierwsze wpłaty z podatków wpłynęły, realizujemy zadania, które są w budżecie. Co będzie po pierwszym półroczu? Podsumujemy to wszystko i zobaczymy, co będziemy mogli zrobić z dodatkowych prac. To m.in. budowa sieci wodociągowej, gdzie mieszkańcy zrobili projekt. Te inwestycje, które były w budżecie, realizujemy. Oprócz jednej – nie mamy jeszcze decyzji Wód Polskich, jeśli chodzi o kładkę w ciągu pieszo-rowerowym z Jedlińska do Wsoli – mówi wójt Dziewierz.

Gazociąg w budowie

Dobre wieści płyną do mieszkańców Jedlanki. Zostanie tam wybudowany gazociąg.

- To długo wyczekiwana inwestycja. Są już położone ponad 2 km gazociągu. Łączny odcinek to 6 km. Inwestycja ma być zrealizowana do końca czerwca. Będę chciał rozmawiać o kolejnych miejscowościach i kolejnej gazyfikacji – mówi wójt.

Z wójtem Kamilem Dziewierzem rozmawialiśmy także o kompleksie sportowo-rekreacyjnym w Starych Zawadach i we Wsoli, kursowaniu linii autobusowych z Jedlińska do Radomia oraz Drogowcu Jedlińsk, który został mistrzem Campeon Ligi Okręgowej.

Zapraszamy do nas: