Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Ireneusz, biskup i męczennik
Dziś jest: Wtorek, 28 czerwca 2022

Audycje Radiowe

Terminal w Radomiu trzeba wyburzyć

środa, 04 kwietnia 2018 15:57 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

To nie jest żadna tajemnica. Obecny terminal lotniczy w Radomiu, trzeba będzie zamknąć i wybudować nowy - mówił Artur Standowicz, wicewojewoda mazowiecki, który był gościem Bilansu Dnia. Jak już dzisiaj informowaliśmy, że Radom jest lepszym miejscem na budowę lotniska dla tanich linii i czarterów na Mazowszu. Takie informacje zawarto w raporcie firmy Arup. W pierwszym etapie do Radomia mają przenieść się czartery, a jego przepustowość wyniesie do 3 mln pasażerów rocznie.

Wyburzenie terminala w ostatnich dniach było przedstawiane jako sensacja. Tymczasem dzisiaj dowiedzieliśmy się, że będzie to normalny proces inwestycyjny. Dzisiejszy terminal jest w stanie obsłużyć kilkaset tysięcy pasażerów rocznie. A my mówimy dzisiaj o liczbie 3 mln pasażerów w pierwszym etapie. Nie zapominajmy, że lotnisko jest w trakcie budowy - mówił gość Bilansu Dnia.

Artur Standowicz poinformował także, że ruszył nabór wniosków na dofinansowanie lokalnej infrastruktury drogowej. - Samorządy mogą składać wnioski w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej do 16 kwietnia. Województwo mazowieckie otrzymało dofinansowanie w kwocie prawie 48 mln złotych - mówił wicewojewoda mazowiecki.

Nasz gość mówił też o tym, że ponad 24 mln zł zostanie przeznaczonych na odbudowę i remonty dróg na Mazowszu. Dzisiaj zostały przekazane promesy samorządowcom. Powiat białobrzeski otrzymał 530 tys. zł na odbudowę drogi powiatowej Osuchów - Lisów, a gmina Jastrzębia 750 tys. zł na przebudowę drogi gminnej w miejscowości Wolska Dąbrowa i Kolonia Lesiów.

Z Arturem Standowiczem o zadyszce sondażowej PiS, nagrodach finansowych czy też realizacji modernizacji linii kolejowej nr 8, rozmawiał Radosław Mizera: