Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Ireneusz, biskup i męczennik
Dziś jest: Wtorek, 28 czerwca 2022

Audycje Radiowe

A. Standowicz gościem Bilansu Dnia

poniedziałek, 11 września 2017 11:03 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Gościem Bilansu Dnia był dzisiaj Artur Standowicz, wicewojewoda mazowiecki. Rozmawialiśmy z nim m.in. o braku inwestycji na lotnisku, utworzeniu Straży Granicznej w Radomiu, czy inwestycji kolejowej na trasie Radom-Warszawa.

Brak wizji rozwoju dla lotniska w Radomiu zarzuca władzom miejskim wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz. Samorządowiec przypomniał, że 5 września minęła "pierwsza rocznica wydania pozwolenia na przedłużenie pasa startowego" i do dzisiaj prace nie ruszyły. - Owszem, są odwołania w ministerstwie infrastruktury od tej decyzji, ale przypomnę, że na wniosek portu lotniczego decyzja ta miała charakter natychmiastowej wykonalności, czyli prace mogły ruszuć od razu. Lotnisko to jedna wielka zagadka, jeśli chodzi o rozwój infrastruktury - powiedział gość Bilansu Dnia.

Artur Standowicz z niepokojem patrzy na zawirowania wokół znalezienia siedziby dla wojska celem tworzonej brygady Wojsk Obrony Terytorialnej. Ostatnio z podobną prośbą wystąpiła Straż Graniczna. - Wojewoda zwracał się do prezydenta Radomia o możliwość przekazania z zasoby Skarbu Państwa bądź samorządu nieruchomości niezbędnej do ulokowania takiej placówki. Niebawem upłynie 2 miesiące od tej prośby. Oficjalnie żadna odpowiedź od prezydenta Radomia do nas na razie nie wpłynęła, co jest mocno zaskakujące. Co prawda prezydent rozmawiał z wojewodą na ten temat przy okazji spotkania w sprawie Wojska Polskiego, ale jedyne co wówczas przekazał to to, że nie ma budynku o takim metrażu, ale może znajdzie się jakieś rozwiązanie. Na tym stanęło i do dziś pozostało - informował wicewojewoda mazowiecki.

Jego zdaniem Straż Graniczna przewiduje, że w nowej placówce pracować może nawet do 60 osób. - Jest to duża szansa dla Radomia. Nowe miejsca pracy i prestiż. Do tej pory, mam na myśli poprzedni rząd PO i PSL, mieliśmy politykę zabierania z Radomia instytucji państwowych - dodał samorządowiec.

Artur Standowicz poinformował, że gmina Radom przekazała ostatni dokument dotyczący dofinansowania przebudowy ul. Wojska Polskiego z budżetu państwa. - Mam na myśli uchwałę Rady Miejskiej w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej, gdzie zabezpieczone są środki po stronie miasta na realizację inwestycji. Dokument trafi do Ministerstwa Finansów. Czas na zabieganie o wsparcie dla tej inwestycji bezpośrednio z budżetu państwa. Liczę, że prezydent Radosław Witkowski będzie wciąż zabiegał o tę inwestycję - powiedział wicewojewoda mazowiecki.

A Arturem Standowiczem rozmawiał Radosław Mizera: