Odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach w stylu klasycznym

sobota, 16 marca 2024 20:40 / Autor: Elżbieta Warchoł
Elżbieta Warchoł

Radom gościł 128 uczestników Mistrzostw Polski Juniorów w zapasach w stylu klasycznym. Zawody odbyły się 15 i 16 marca 2024 roku w Zespole Szkół Budowlanych, w których mieści się Radomskie Centrum Szkolenia Zapaśniczego Olimpijczyk.

Trzy medale dla radomian. Tym razem jednak bez złota. 38 drużyn i 128 zawodników wzięło udział w Mistrzostwach Polski Juniorów w zapasach w stylu klasycznym, które odbyły się w Radomiu. Zawodnicy Radomskiego Centrum Szkolenia Zapaśniczego Olimpijczyk zdobyli trzy medale. Finały zaszczycił swoją obecnością Andrzej Supron olimpijczyk i prezes Polskiego Związku Zapaśniczego.

Jaki przebieg miały zawody - ocenia Maria Świerczyńska prezes Radomskiego Centrum Szkolenia Zapaśniczego Olimpijczyk:

Trener RCSZ Olimpijczyk Włodzimierz Zawadzki:

Wsród zawodników RCSZ Olimpijczyk srebrny medal zdobył Bartłomiej Figura, brązowy Jakub Korcz ( obaj w kat. 97 kg) oraz także brązowy medal wywalczył Konrad Cudnik (kat. 72 kg):

Drużynowo zwyciężyli zawodnicy z Piotrkowa Trybunalskiego, drugie miejsce zajął Radom, a trzecie Racibórz.