Patron dnia: św. Katarzyna ze Sieny, dziewica i doktor Kościoła, patronka Europy
Dziś jest: Poniedziałek, 29 kwietnia 2024

KKS Kozienice wiceliderem grupy

sobota, 16 grudnia 2023 22:03 / Autor: Kamil Zapora
źródło: Enea KKS Kozienice
Kamil Zapora

Siatkarze Enei KKS-u Kozienice odnieśli piąte zwycięstwo z rzędu. W sobotę, 16 grudnia, pokonali na własnym parkiecie 3:1 Lechię Tomaszów Mazowiecki II. W obliczu porażek bezpośrednich rywali, kozieniczanie awansowali na drugie miejsce w tabeli i przerwę świąteczno-noworoczną spędzą na pozycji wicelidera.

W porównaniu do ostatniego meczu, trenerzy Marek Grzelczak i Michał Kalita zdecydowali się na jedną zmianę w wyjściowym składzie. Zamiast Adama Ostrowskiego w ataku zagrał Antoni Sokołowski. Ponadto na parkiecie zameldowali się: Wojciech Ranecki na rozegraniu, Jakub Baranowski i Karol Bartnik na przyjęciu, Bartłomiej Koryciński i Maciej Kałasz na środku oraz tradycyjnie Robert Głogowski jako libero.

Początek meczu potoczył się po myśli KKS-u, bo kozieniczanie pierwszego seta wygrali do 17. Jednak zbyt łatwa wygrana w pierwszej odsłonie uśpiła zawodników z Kozienic i po kilku akcjach drugiego seta przegrywali 0:4. Do remisu udało się doprowadzić przy stanie 19:19, a nawet zdobyć dwupunktową przewagę. Niestety przy świetnych zagrywkach Piotra Kechera, Lechia wygrała kolejnych pięć akcji i zwyciężyła w tym secie. Trzeci set to znów lepsza gra i zwycięstwo KKS-u. W czwartą partię gospodarze weszli na pełnej koncentracji. Pojedynczy blok, wracająca, as Baranowskiego i prowadzili 9:5. KKS był wyraźnie nakręcony, a goście znów popełniali więcej błędów. Kozieniczanie konsekwentnie grali swoje, doprowadzając do wyniku 24:17. Ostatecznie seta wygrali do 19 po skutecznym bloku, a mecz 3:1.

W pozostałych meczach nie obyło się bez sensacji. Spała II pokonała 3:0 Necko Augustów, a Metro przegrało 1:3 z Kobyłką. Wynikiem 3:1 zakończyło się spotkanie w Wyszkowie, gdzie Camper podejmował KS Błonie. Wola wygrała 3:0 z Ostrołęką, a Sparta z Trójką. W efekcie liderem pozostaje Sparta z dorobkiem 34 punktów, a tuż za nią jest KKS, który ma już 32 oczka.

Swój kolejny mecz kozieniczanie zagrają właśnie ze Spartą. 6 stycznia zespół z Kozienic wybierze się do Grodziska. Następne domowe spotkanie 13 stycznia, kiedy to rywalem będzie Ostrołęka.

Enea KKS Kozienice – Lechia Tomaszów Mazowiecki II 3:1 (25:17, 22:25, 25:19, 25:19)

KKS: Ranecki, Baranowski, Bartnik, Kałasz, B. Koryciński, Sokołowski, Głogowski (libero) oraz Kiernoz, Kapusta, Trąbka

Lechia: Tokarski, Panfil, Ząbkowski, Lewandowski, Kecher, Nowak, Krawczyk (libero) oraz Korczak, Toma, Niedźwiecki