Kolejne trzy punkty na konto KKS-u

czwartek, 14 grudnia 2023 09:54 / Autor: Kamil Zapora
źródło: Enea KKS Kozienice
Kamil Zapora

Kozieniczanie się nie zatrzymują. W środę, 13 grudnia, siatkarze Enei KKS-u Kozienice pokonali u siebie 3:1 zespół SMS PZPS Spała II. Nie obyło się bez problemów, zwłaszcza w dwóch pierwszych setach, ale finalnie podopieczni Marka Grzelczaka i Michała Kality zaliczyli czwarte zwycięstwo z rzędu.

Kozieniczanie zaczęli ten mecz w tym samym składzie, co ostatnie spotkanie z Neckiem. Na rozegraniu zagrał Wojtek Ranecki, na przyjęciu Karol Bartnik i Jakub Baranowski, na środku Maciej Kałasz i Bartłomiej Koryciński, Adam Ostrowski w ataku, a na libero Robert Głogowski.

Pierwszy set zakończył się dopiero przy stanie 31:29, a ostatecznie o wygranej partii na rzecz KKS-u zadecydował skuteczny blok. Później kozieniczanie zaliczyli potknięcie i drugiego seta oddali 22:25, jednak reszta meczu należała do nich. Trzeciego seta wygrali do 17, a czwartego do 11 tym samym kończąc mecz 3:1.

Dla KKS-u było to czwarte zwycięstwo z rzędu i po 12 kolejkach ma 29 punktów. W pozostałych środowych spotkaniach Trójka wygrała 3:1 z Lechią II, Sparta 3:0 z Wolą, Necko 3:0 z KS Błonie, a tie-breaki grano w Ostrołęce i Kobyłce. SPS przegrał z Metrem, a Camper z Polcanexem. W efekcie jeszcze bardziej zagęściło się w tabeli. Prowadzi Sparta z dorobkiem 31 punktów, a po 29 oczek mają aż trzy ekipy: Metro, Necko i właśnie KKS. Nad piątą w stawce Wolą ma aż 10 oczek przewagi.

Kolejna okazja do zapunktowania już w najbliższą sobotę. Do Kozienic przyjedzie Lechia II. Początek starcia w hali przy ul. Głowaczowskiej o godz. 18.00.

Enea KKS Kozienice – SMS PZPS Spała II 3:1 (31:29, 22:25, 25:17, 25:11)

KKS: Ranecki, B. Koryciński, Kałasz, Baranowski, Bartnik, A. Ostrowski, Kałasz, Głogowski (libero) oraz D. Ostrowski, Sokołowski, Kiernoz, Trąbka

SMS: Kukie, Trawka, Pobrotyn, Drąg, Doliński, Chrzanowski, Schadach (libero) oraz Olejniczak, Janus, Korona