Mariusz Syta

Energia zostawiła punkty w Sokołowie Podlaskim

poniedziałek, 30 października 2023 10:30 / Autor: Kamil Zapora
Kamil Zapora

W 12. kolejce Decathlon 5 ligi Enea Energia Kozienice zmierzyła się na wyjeździe z MKS-em Podlasie Sokołów Podlaski. Mecz zakończył się 3:0.

Sobotnich przeciwników dzieliło kilka miejsc w tabeli na korzyść Energii. Ponadto w tym sezonie gospodarze tylko raz wygrali na własnym stadionie. Kozieniczanie mogli więc liczyć na punkty zdobyte na wyjeździe. Niestety wynik meczu okazał się diametralnie inny.

Do przerwy nie zobaczyliśmy ani jednej bramki, ale druga połowa spotkania należała do Podlasia. Gole zdobyli: '58 Shakh Yaroslav (as. Kozaczuk Jakub), '67 Pylypchuk Yevhen (rzut karny), '80 Kozaczuk Jakub. Ponadto od 65 minuty Energia grała w osłabionym składzie po czerwonej kartce dla Bartłomieja Janiszewskiego.

Po 12 kolejkach Enea Energia Kozienice z 24 punktami spadła na czwarte miejsce w tabeli.