Dziś jest: Niedziela, 28 kwietnia 2024

Rezerwy Radomiaka pokonały Energię Kozienice

poniedziałek, 28 sierpnia 2023 10:36 / Autor: Kamil Zapora
Kamil Zapora

Piłkarze piątoligowej Enei Energii Kozienice wrócili z Radomia bez punktów. Sobotni mecz z Radomiakiem II Radom zakończył się wynikiem 3:2 na korzyść gospodarzy.

Spotkanie odbyło się na sztucznym boisku przy ul. Rapackiego. Pierwsza bramka meczu należała do gospodarzy, strzelona przez Krystiana Okoniewskiego w 20 minucie spotkania. Po kolejnych dwudziestu minutach goście wyrównali wynik, lecz od 43 minuty grali w osłabionym składzie, bo czerwoną kartkę zobaczył Karol Ozimek. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy Radomiak podwyższył wynik na 2:1 po golu Oskara Markiewicza z rzutu karnego.

W 57 minucie Energia znów wyrównuje wynik, lecz nie na długo, bo w 63 minucie pada kolejny gol dla gospodarzy, tym razem autorstwa Józefa Kolasy. Piłkarze z Radomia dowożą tę przewagę do końca spotkania.

Po trzech kolejkach sezonu 2023/24 Enea Energia Kozienice zajmuje czwarte miejsce w tabeli tuż za Radomiakiem II Radom, ale tyle samo punktów co piłkarze z Kozienic ma w tej chwili jeszcze pięć innych drużyn.