Lotnicy triumfowali w Kozienicach, ale niespodzianką byli Oldboys

sobota, 11 lutego 2023 10:17 / Autor: Kamil Zapora
Drużyna LAW Dęblin, fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Rundę zasadniczą tegorocznej Amatorskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej w Kozienicach wygrała reprezentacja Enei Wytwarzanie, która w rozgrywkach finałowych stanęła na trzecim miejscu podium. Pierwsze miejsce należało do piłkarzy amatorów z Lotniczej Akademii Wojskowej z Dęblina. Natomiast drugie miejsce wywalczyli sobie Oldboje z Kozienic.

Do ligi 2022/23 zgłosiło się 12 zespołów. Po jedenastu kolejkach poznaliśmy najlepszą czwórkę, która zmierzyła się w finałach. Były to: Enea Wytwarzanie, Lotnicza Akademia Wojskowa Dęblin, Wyrewolwerowani Rewolwerowcy i Old Boys.

Gry finałowe odbyły się w piątek 10 lutego w kozienickiej hali sportowej. W meczu o 3 miejsce, po serii rzutów karnych Enea Wytwarzanie pokonała Wyrewolwerowanych Rewolwerowców co wywołało wybuch radości wśród kibiców, trenera i całej drużyny – posłuchajcie sami:

W meczu o pierwsze miejsce kozieniccy Oldboye zostali pokonani przez piłkarzy z Dęblina, jednak jak mówi Oskar Domański z Oldboyów - porażka nie smuciła tak bardzo, bo sama gra w finale była dla drużyny dużym osiągnięciem:

Drużynę lotników tworzyli podchorążowie z Lotniczej Akademii Wojskowej z Dęblina. O tym co piłka nożna ma wspólnego z lotnictwem rozmawialiśmy z trenerem drużyny LAW Dęblin Marcinem Sztobrynem:

Była to już 28 odsłona Amatorskiej Halowa Ligi Piłki Nożnej w Kozienicach, która pokazała, że turniej cieszy się niesłabnącą popularnością.