Dziś jest: Niedziela, 28 kwietnia 2024

Radomka przegrała z drużyną Kalisza

czwartek, 12 stycznia 2023 20:48 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

W spotkaniu 11. kolejki Tauron Ligi Moya Radomka Lotnisko Radom przegrała z Energą MKS Kalisz 1:3, choć w pierwszy set padł łupem radomianek. Przegrana w drugim secie na przewagi spowodowała, że siatkarkom z Radomia było trudno nawiązać walkę z faworytkami dzisiejszego spotkania.

Błażej Krzyształowicz, trener siatkarek Moya Radomka Lotnisko Warszawa-Radom uważa, że mecz można było dzisiaj wygrać. - Mecz rozpoczęliśmy dobrze, wychodziło praktycznie wszystko, wygraliśmy również pierwszego seta. Potem zabrakło pewności siebie - mówił po spotkaniu trener Krzyształowicz:

Małgorzata Jasek, atakująca Radomki uważa, że postawa byłej zawodniczki radomskiego zespołu Alicji Grabki, była impulsem dla siatkarek z Kalisza, do wygrania całego spotkania. - Z naszej strony musimy więcej popracować nad koncentracją - powiedziała Małgorzata Jasek:

Alicja Grabka, która została MVP spotkania przyznała, że postawa zawodniczek z Radomia w pierwszym secie, była dla niej zaskoczeniem. - Miały świetne przyjęcie, dlatego nie mogliśmy sobie z tym elementem poradzić – powiedziała siatkarka z Kalisza:

Moya Radomka Lotnisko Radom - Energa MKS Kalisz 1:3 (25:19, 26:28, 15:25, 23:25)

Moya Radomka Lotnisko Radom: Madison Bugg (5), Małgorzata Jasek (20), Justyna Łukasik (8), Natalia Murek (10), Samara Rodrigues De Almeida (11), Martyna Świrad (7) - Agnieszka Adamek (libero) - Renata Biała (2), Kornelia Moskwa (4), Marharyta Stepanenko, Krystyna Strasz, Paulina Zaborowska

Energa MKS Kalisz: Aleksandra Cygan (7), Karolina Drużkowska (20), Karolina Fedorek (10), Alicja Grabka (5), Zuzanna Kuligowska (2), Aleksandra Rasińska (18) - Izabela Lemańczyk (libero) - Alina Bartkowska, Natalia Pajdak (libero), Katarzyna Wawrzyniak, Aleksandra Wójcik (8).