Kozieniczanie przywożą na koniec roku trzy punkty!

niedziela, 11 grudnia 2022 19:04 / Autor: Kamil Zapora
źródło: KKS Kozienice
Kamil Zapora

Siatkarze Enei KKS-u Kozienice pokonali po zaciętym meczu UKS Centrum Augustów 3:1. Największe emocje przyniosła pierwsza partia rozgrywana na przewagi, ale dalej wcale nie było mniej interesująco.

Zgodnie z przewidywaniami, rywale postawili trudne warunki do gry, a niemal każdy punkt w Augustowie należało dosłownie wyszarpać. Spotkanie zaczęło się od bardzo wyczerpującego i stresującego seta, o losie którego zadecydowała gra na przewagi. Ten padł naszym łupem (29:31).

Kolejne dwa sety zakończyły się identycznym rezultatem, z tym że po przeciwnych stronach siatki. KKS wygrał drugą partię (25:21), a Centrum trzecią. Siatkarze z Augustowa mieli chrapkę na tie-breaka, ale kozieniczanie zamierzali jednak przywieźć do domu pełną pulę.

Czwartego seta, po dobrych zagrywkach Raneckiego, kozieniczanie rozpoczęli od prowadzenia 0:3, a po kilku skutecznych akcjach KKS-u było już 4:10. Centrum przez całą tę odsłonę musiało gonić i trzeba przyznać, że chwilami było groźnie. Rywale złapali kontakt przy 10:11, ale podopieczni Marka Grzelczaka wygrywali w tej odsłonie wszystkie najważniejsze piłki. W końcówce partii ponownie KKS odjechał, a po potężnym ataku Kuby Baranowskiego wygrał seta do 20, a mecz 3:1.

Kozieniccy siatkarze po raz kolejny pokazali w tym meczu swoje twarde charaktery. Bardzo dobrze wyglądały praktycznie wszystkie elementy gry, od zagrywki, przez przyjęcie po skuteczność w ataku. Świetnie też broniliśmy i asekurowaliśmy. W efekcie do Kozienic wracają trzy ważne punkty i indywidualne wyróżnienie dla Roberta Głogowskiego.

Wiele emocji przyniosły pozostałe spotkania tej kolejki. Sparta do wygranej ze Spałą potrzebowała tie-breaka. Wynikiem 3:1 zakończyły się starcia Campera z AZS-em i niespodziewanie Czarnych z Metrem Warszawa. Seta w Międzyrzecu straciła też Wola Warszawa. Jedyne trzysetowe starcie tej kolejki to pojedynek Lechii z Arką.

Sytuacja KKS-u wygląda dobrze. Po 11 kolejkach zajmuje on 4. miejsce z dorobkiem 20 punktów i bilansem 7 wygranych i 4 porażek. Był to ostatni mecz kozieniczan w tym roku kalendarzowym. Planowane na przyszły tydzień wyjazdowe starcie z Trójką zostało przełożone na 18 marca. Kolejny mecz dopiero 7 stycznia - w hali przy ul. Głowaczowskiej KKS podejmie Czarnych Rząśnia.

UKS Centrum Augustów – Enea KKS Kozienice 1:3 (29:31, 21:25, 25:21, 20:25)

KKS: Baranowski, M. Koryciński, Kałasz, B. Koryciński, Ranecki, Skałbania, Głogowski (libero) oraz Ostrowski, Bartnik