KKS bez punktów po meczu z Arką

środa, 02 listopada 2022 10:24 / Autor: Kamil Zapora
źródło: KKS Kozienice
Kamil Zapora

Siatkarze Enei KKS-u Kozienice przegrali w sobotę na własnym parkiecie z liderem grupy 2 CHKS Arką Chełm 0:3 (19:25, 20:25, 22:25). Podopieczni Marka Grzelczaka i Michała Kality zagrali dobre spotkanie i postawili trudne warunki do gry faworyzowanej ekipie z Chełma.

Kozieniczanie mają w tym sezonie problemy kadrowe nie omijają ich kontuzje. Mimo to, w sobotę udało się wystawić optymalny skład. Na parkiecie zameldowali się Wojciech Ranecki, Michał Koryciński, Jakub Baranowski, Maciej Kałasz, Michał Trąbka, Piotr Skałbania i Robert Głogowski na libero.

Pierwsze dwie partie wyglądały bardzo podobnie. KKS lekko prowadził na początku każdej z tych odsłon, a następnie inicjatywę przyjmowali rywale wygrywając sety. Kozieniczanie jednak bez najmniejszej tremy podjęli faworyzowanego rywala i grali z nim jak równy z równym.

Trzeciego seta KKS zaczął od czerwonej kartki dla Wojtka Raneckiego. Ani zawodnik, ani trener KKS-u nie byli do końca pewni tak naprawdę za co kapitan KKS-u zobaczył kartonik. Mimo poddenerwowania, kozieniczanie nie poddali meczu i kontynuowali walkę. Kolejne minuty spotkania upłynęły pod hasłem pogoni. Arka kilkukrotnie się odrywała, a KKS kilkukrotnie gonił. Niestety, w kluczowych momentach popełniał błędy (np. ataki w out), co przeważyło na korzyść gości. Arka wygrała do 22, a cały mecz 3:0 i umocniła się na pozycji lidera. KKS po pięciu kolejkach jest na 5. lokacie.

W pozostałych meczach Metro wygrało 3:0 z Olsztynem, Sparta 3:0 z Wolą, Camper 3:1 z Lechią II, a Trójka 3:1 z Czarnymi. W pojedynku Centrum i Spały potrzebny był tie-break. A już za tydzień KKS zagra na wyjeździe kolejny trudny mecz, tym razem z wiceliderem – Spartą Grodzisk Mazowiecki. Kolejny mecz u siebie 12 listopada z Metrem.

Enea KKS Kozienice – CHKS Arka Chełm 0:3 (19:25, 20:25, 22:25)

KKS: Ranecki, M. Koryciński, Baranowski, Kałasz, Trąbka, Skałbania, Głogowski (libero) oraz B. Koryciński, Rdułtowski, Obremski

Arka: Marcyniak, Lesiuk, Jacznik, Szwaradzki, Kędra, Pleta, Cabaj (libero)