Patron dnia: św. Katarzyna ze Sieny, dziewica i doktor Kościoła, patronka Europy
Dziś jest: Poniedziałek, 29 kwietnia 2024

Kolejna porażka Radomiaka

niedziela, 09 października 2022 19:28 / Autor: Michał Kaczor

Piłkarze Radomiaka przegrali na wyjeździe z Lechem Poznań 0:1. Jedynego gola strzelił w 12. minucie Citaiszwili.

Radomiak rozpoczął ten mecz osłabiony. W kadrze meczowej nie znaleźli się między innymi Filipe Nascimento, czy Dawid Abramowicz, którzy narzekają na urazy. Za czerwoną kartkę pauzował natomiast Pedro Justiniano. Sytuacja pogorszyła się w 8. minucie. W starciu z Karlstromem ucierpiał Daniel Pik. Zawodnik Radomiaka próbował kontynuować grę, ale w 12. minucie usiadł na boisku. W tym czasie Lech wyprowadził akcję właśnie po stronie tego zawodnika i gola strzelił Citaiszwili. W 18. minucie Radomiak mógł wyrównać. Po rzucie rożnym piłka trafiła do niepilnowanego Leandro, ale kapitan "Zielonych" przestrzelił. W 33. minucie podopieczni trenera Mariusza Lewandowskiego mieli kolejną sytuację. Tym razem piłka trafiła do Mauridesa, ale Brazylijczyk w dobrej sytuacji nie trafił w bramkę. Lech odpowiedział dwoma groźnymi akcjami Michała Skórasia, jednak w pierwszej połowie nie oglądaliśmy więcej goli.

W drugiej połowie mecz zrobił się bardziej otwarty. Częściej atakował jednak Lech, który wykorzystywał ofensywne ustawienie piłkarzy Radomiaka. Groźnie strzelali między innymi Skóraś, czy Sousa. W końcowej fazie meczu "Zieloni" postawili na atak niemal całą drużyną. Lech natomiast groźnie kontrował. W 83. minucie sytuację sam na sam zmarnował Marchwiński, a w kolejnej akcji bramkarz Radomiaka obronił strzał Velde. Wynik jednak nie zmienił się. Radomiak przegrał trzeci mecz z rzędu.

Lech Poznań - Radomiak Radom 1:0 (1:0)

Gol: Citaiszwili 12'