Inne

Brąz dla Macieja Bartosa

poniedziałek, 03 października 2022 11:36 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski zakończyły zmagania na torze slalomowym w Drzewicy.

Drzewica ponownie była areną sportowych zmagań. W weekend na drzewickim torze slalomowym rozegrane zostały XXV Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, II Extreme Slalom, XVII Memoriał Roberta Korzeniewskiego oraz finały Ligi Młodzików i Pucharu Polski. Medale Mistrzostw Polski rozdane zostały w niedzielę. W sobotę rywalizacja odbywała się w ramach XVII Memoriału Roberta Korzeniewskiego oraz finału Ligi Młodzików i Pucharu Polski. Jak wyjaśnia Krzysztof Klimek z zarządu LKK Drzewica, w zmaganiach na drzewickim torze wzięło udział około 160 zawodników z całej Polski.

W Memoriale Roberta Korzeniewskiego pierwsze miejsce w C-1 wśród młodziczek zajęła Kornelia Sieczak, trzeci w młodzikach był Wiktor Bąkiewicz. W kategorii open mężczyzn bardzo dobre drugie miejsce, również w C-1, wywalczył Michał Franczak. – Do dwóch trzecich trasy przejazd był dobry, później troszkę zepsułem, ale wystarczyło to na drugie miejsce – mówił.

Memoriał Roberta Korzeniewskiego był równocześnie kwalifikacją do niedzielnych Młodzieżowych Mistrzostw Polski. W tych Michał Franczak był szósty. Lepiej popłynął jego kolega z LKK Drzewica Maciej Bartos, który zdobył brązowy medal. Siódmy był Szymon Zawadzki, również z Ludowego Klubu Kajakowego w Drzewicy.