Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Jacek, prezbiter
Dziś jest: Środa, 17 sierpnia 2022

SPORT

Tenis zakróluje w Radomiu

czwartek, 04 sierpnia 2022 13:07 / Autor: Magdalena Król
fot. Magdalena Król/Radio Plus Radom
Magdalena Król

Już w niedzielę, 7 sierpnia, na kortach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Bulwarowej rozpocznie się Międzynarodowy Turniej Tenisowy ITF 25 Women's. Turniej potrwa do 14 sierpnia.

Zawodniczki z całego świata będą rywalizowały w turnieju tenisowym na kortach przy ulicy Bulwarowej. To sportowe wydarzenie już po raz drugi z rzędu zagości w Radomiu.

- Turniej LOTOS PZT Polish Tour 2022 będzie znakomitą okazją nie tylko do popularyzacji tenisa, ale także do promocji miasta i radomskiego sportu. Wszystkim zawodniczkom biorącym udział w turnieju życzę świetnych występów, a publiczności sportowych emocji i niezapomnianych wrażeń - mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

- Warto podkreslić, że Mistrzostwa Polski w Tenisie do lat 12 również odbyły się w Radomiu - dodaje wiceprezes Polskiego Związku Tenisowego Dariusz Łukaszewski.

- Wśród zawodniczek będą również dwie reprezentantki z Radomia: Aleksandra Buczyńska i niespełna 15-letnia Wiktoria Chmielewska - wyjaśnia Jan Błaszczyk, organizator i główny gospodarz zawodów.

Wstęp na turniej jest wolny.