Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: święci męczennicy Poncjan, papież, i Hipolit, prezbiter
Dziś jest: Sobota, 13 sierpnia 2022

SPORT

W Pionkach będą leczeni olimpijczycy?

czwartek, 30 czerwca 2022 13:39 / Autor: Radosław Mizera
foto: Pexels/pixabay
Radosław Mizera

Niewykluczone, że w nowym szpitalu w Pionkach, będą leczeni sportowcy. 

- Rozmowy są bardzo zaawansowane. Odbyliśmy spotkania w Ministerstwie Zdrowia i Narodowym Funduszu Zdrowia. Przygotowujemy się do złożenia oferty do NFZ, który ogłosi konkurs na tego typu zabiegi. Odbyły się także rozmowy z Polskim Komitetem Olimpijskim, który musi wydać stosowne rekomendacje – mówi Krzysztof Kozera, wicestarosta radomski.

Dodał, że szpital w Pionkach współpracuje z lekarzami ortopedami. Niewykluczone, że lecznica będzie musiała zatrudnić lekarzy anestezjologów. Dlatego też powiat przymierza się do utworzenia specjalnego pododdziału intensywnej terapii. Krzysztof Kozera, wicestarosta radomski:

Przypomnijmy, że od marca tego roku nowy szpital w Pionkach funkcjonuje już w nowoczesnym budynku przy ul. Niepodległości 1. Przeniesiono tam Oddział Chirurgii Ogólnej oraz Blok Operacyjny. Działają również pracownie zabiegowe i diagnostyczne, w tym najnowocześniejszy tomograf komputerowy i cyfrowy aparat rentgenowski. Obecnie trwają prace związane z budową drugiego pawilonu, tak zwanego zachowawczego, gdzie będą mieścić się oddziały wewnętrzny i rehabilitacji oraz pracownia rezonansu magnetycznego.