USA z mistrzowskim tytułem w Opocznie

środa, 15 czerwca 2022 16:33 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

Małe mistrzostwa świata rozegrane zostały w Opocznie. Piłkarski turniej wzorowany na tym, który w tym roku odbędzie się w Katarze przeprowadzony został na stadionie miejskim.

W piłkarskim turnieju, podobnie jak na prawdziwej mistrzowskiej imprezie, wystąpiły 32 zespoły, tyle że szkolne. Każdemu przypisany był inny kraj, którego drużyna wystąpi na prawdziwej mistrzowskiej imprezie w Katarze. - O organizacji takiej imprezy myśleliśmy już od dłuższego czasu - przyznaje starosta opoczyński Marcin Baranowski. Wspólnie z radnym Rafałem Marszałkiem ustalili szczegóły turnieju, który dzisiaj rozegrany został na stadionie miejskim w Opocznie. Zwyciężyła tu drużyna USA, czyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Opocznie. USA pokonały w finale Japonię, czyli Przedbórz 5:1. W meczu o trzecie miejsce Katar, czyli Ujazd 4:3 wygrał z drużyną Maroka, czyli Mniszkowem. Polska, niestety, nie wyszła nawet z grupy. Najlepsze drużyny w turnieju odebrały pamiątkowe medale i puchary. Imprezę wspólnie z Powiatem Opoczyńskim zorganizowali Powiatowy Szkolny Związek Sportowy oraz Gmina Opoczno. Patronem medialnym małych mistrzostw świata w Opocznie było Radio Plus Radom.