Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Dorota z Mątowów, wdowa
Dziś jest: Sobota, 25 czerwca 2022

SPORT

Europejski sukces e-sportowy radomianina!

sobota, 21 maj 2022 21:14 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Piotr "piorro" Mioduszewski dotarł do 1/8 finału turnieju podsumowującego europejski sezon Legends of Runeterra. To jedna z najpopularniejszych gier karcianych na świecie.

W turnieju finałowym zagrało 1024 najlepszych graczy wyłonionych po trwającym 3-miesięcznym sezonie. Wśród nich znalazł się Piotr "piorro" Mioduszewski, który w eliminacjach osiągnął 8 zwycięstw i poniósł tylko 1 porażkę.

W finałach radomianin dotarł do 1/8 finału, gdzie przegrał 1:2 z późniejszym zwycięzcą całego turnieju - Belgiem o pseudonimie Redwinter.

- Wynik, który osiągnąłem daje mi wiele motywacji. Najbardziej mnie cieszy jakość mojej gry. Oczywiście w grach karcianych ważną rolę odgrywa element losowości i dziś szczęścia zabrakło, ale moja forma pozwala z nadzieją patrzyć w przyszłość. Chciałbym pogratulować wszystkim uczestnikom turnieju, poziom był niezwykle wysoki i to czyni Legends of Runeterra najlepsza grą karcianą na świecie - skomentował swój wynik Piotr Mioduszewski.

Pula nagród w turnieju wynosiła 20 tysięcy dolarów. Wynik, który osiągnął radomianin przybliża go do występu w eliminacjach mistrzostw świata.

Legends of Runeterra to kolekcjonerska gra e-karciana, w której gracze tworzą talie spośród tysięcy dostępnych kart związanych ze światem League of Legends. Według statystyk z końca 2021 roku miesięcznie rywalizuje około 180 milionów osób.