Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Dorota z Mątowów, wdowa
Dziś jest: Sobota, 25 czerwca 2022

SPORT

Spartakiada w duchu rywalizacji i zabawy

środa, 18 maj 2022 15:53 / Autor: Magdalena Król
fot. Magdalena Król/radio Plus Radom
Magdalena Król

Już po raz piąty odbyła się Spartakiada Korczakowska. Celem imprezy jest integracja, ale też prezentacja możliwości sportowych uczniów szkolnictwa specjalnego oraz uczniów szkół ogólnodostępnych.

W piątej edycji Spartakiady Korczakowskiej wzięło udział ponad 200 osób.

- Jest nam niezmiernie miło, że gościmy ponad 200 uczestników. Impreza ma na celu integrowanie środowisk szkolnych - mówi Renata Żabicka, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. J. Korczaka w Radomiu.

Spartakiadę rozpoczął przemarsz z udziałem Orkiestry Grandioso. Uczestnicy przeszli ul. Grzecznarowskiego, Kościuszki i Narutowicza na stadion MOSiR. Tam nie brakowało atrakcji. Były zawody sportowe, ale także wata cukrowa, malowanie twarzy oraz pieczone kiełbaski.

- Dobrze, że dopisała nam pogoda. Jest to wspaniała forma integracji - dodaje Anna Pisarska, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Osób z Niepełnosprawnościami "Korczak i My" w Radomiu.

Uczestnicy zawodów byli zadowoleni i cieszyli się, że mogli wziąć udział w wydarzeniu:

Przypomnijmy, że Spartakiada Korczakowska wróciła po dwóch latach przerwy spowodowanej wybuchem pandemii koronawirusa. W tym roku wszystko się udało mówi Kinga Rokoszna z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. J. Korczaka w Radomiu:

Spartakiada Korczakowska odbyła się pod hasłem "Sportowy zawrót głowy"