Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Dorota z Mątowów, wdowa
Dziś jest: Sobota, 25 czerwca 2022

Piłka nożna

Mariusz Sztobryn nie trenuje już Energii Kozienice

wtorek, 17 maj 2022 10:05 / Autor: Kamil Zapora
Mariusz Sztobryn, fot. Energia Kozienice
Kamil Zapora
Mariusz Sztobryn nie jest już trenerem Enei Energii Kozienice. Po sobotniej porażce z Oskarem Przysucha szkoleniowiec zrezygnował ze stanowiska.

Zarząd Klubu po rozmowach z trenerem doszedł do wniosku, że na ten moment będzie to najlepsza decyzja. Do końca sezonu drużynę poprowadzi prezes klubu Paweł Rajn. Jednocześnie Klub, będzie poszukiwał trenera, który poprowadzi zespół w następnym sezonie. - Naszym celem na ten sezon było utrzymanie w czwartej lidze. Graliśmy niezłą piłkę, lecz wyniki były niezadawalające. Dla dobra zespołu postanowiłem nim wstrząsnąć i liczę na to, że nowy szkoleniowiec przyniesie ze sobą więcej szczęścia, bo szanse na utrzymanie wciąż są - skomentował swoją decyzję Mariusz Sztobryn:

Mariusz Sztobryn funkcję szkoleniowca Energii pełnił przez trzy lata (od 16 maja 2019 roku). Poprowadził drużynę w 83 meczach o ligowe punkty (40 wygranych, 16 remisów, 27 porażek). Pod jego wodzą Energia w sezonie 2020/2021 zajęła pierwsze miejsce w lidze okręgowej i awansowała do 4 ligi. W 2020 roku dotarła także do finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu radomskiego.