Patron dnia: bł. Joanna Maria de Maille, wdowa

Trwa niemoc Radomiaka. Porażka z Cracovią

piątek, 22 kwietnia 2022 19:51 / Autor: Michał Kaczor

Trwa niemoc Radomiaka. "Zieloni" przegrali z Cracovią 0:1.

Dla Radomiaka mecz rozpoczął się źle. W 15. minucie kontuzji doznał Luizao i zmienił go Filipe Nascimento. Na domiar złego w 24. minucie Cracovia strzeliła gola. Na 1:0 trafił Jakub Myszor. "Zieloni" próbowali odpowiedzieć, ale z ataków niewiele wynikało.

Drugą połowę Radomiak rozpoczął ofensywnie, jednak brakowało konkretów. W 66. minucie sędzia pokazał czerwoną kartkę trenerowi Dariuszowi Banasikowi. W 69. minucie Cracovia ponownie trafiła do bramki, ale arbiter dopatrzył się spalonego. Kilka minut później Radomiak mógł wyrównać. Leandro uderzył jednak w słupek. W końcówce "Zieloni" przycisnęli i stworzyli kilka groźnych sytuacji. W 85. minucie sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Po analizie VAR zmienił jednak decyzję. Mimo 6 doliczonych minut Radomiak nie był w stanie wyrównać. To siódmy mecz bez zwycięstwa z rzędu.

Radomiak Radom - Cracovia Kraków 0:1 (0:1)

Gol: 24' Myszor