Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Licheńska
Dziś jest: Sobota, 02 lipca 2022

Siatkówka

Nikt nie spadnie bezpośrednio z PlusLigi!

piątek, 18 marca 2022 14:58 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

W tym sezonie żadna drużyna nie spadnie bezpośrednio z PlusLigi. Od przyszłych rozgrywek liga rozszerzy się o Barkom Każany Lwów.

Barkom Każany Lwów już od dłuższego czasu zgłaszał swój akces do gry w PlusLidze. Do tej pory nie było jednak formalnej decyzji.

– Mamy wyjątkowy czas, wspólnie uznaliśmy że nasi ukraińscy przyjaciele spełniają wymogi i jednocześnie zasługują na nasze wsparcie oraz solidarność. Także ze względu na wojnę na Ukrainie i napaść Rosji na naszych wschodnich sąsiadów nie powinniśmy odbierać im, i nam, szans na rozwój naszych ligowych rozgrywek. W najbliższych miesiącach będziemy kontynuowali proces przyjmowania Barkomu do PlusLigi, został do spełnienia jeszcze szereg formalności wynikających z zapisów naszego regulaminu. Wspólna decyzja Rady oznacza jednak, że jesteśmy gotowi na to wyzwanie i nowy rozdział w historii naszej zawodowej ligi. O szczegółach będziemy stopniowo informować w następnych miesiącach, pragnę jednak już teraz zapewnić, że przyjęte warianty gwarantują pełne bezpieczeństwo naszym drużynom - mówi Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki.

Dołączenie drużyny z Ukrainy oznacza, że w obecnym sezonie ostatnia drużyna w PlusLidze zagra baraż o utrzymanie z drugim zespołem Tauron 1. Ligi. Natomiast mistrz zaplecza ekstraklasy awansuje bezpośrednio.