Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Nieustającej Pomocy
Dziś jest: Poniedziałek, 27 czerwca 2022

SPORT

Pobiegnij dla Ukrainy!

piątek, 11 marca 2022 14:32 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

W wielu miastach w Polsce odbędzie się Bieg dla Ukrainy. W inicjatywę włączyli się także biegacze z Radomia.

Bieg jest znakiem solidarności z Ukrainą. Podobne wydarzenie odbyło się już między innymi w Katowicach.

- Środowisko biegaczy jest wyjątkowe i gotowe pomóc najbardziej potrzebującym. Kiedy w Ukrainie wybuchła wojna postanowiliśmy zaangażować się w pomoc naszym sąsiadom organizując ogólnopolskie charytatywne wydarzenie biegowe. Biegiem dla Ukrainy dołożymy wszelkich starań, żeby potrzebujący otrzymali niezbędną pomoc - mówi Alicja Błędowska, organizatorka biegu.

26 marca bieg odbędzie się w wielu miastach w Polsce, między innymi w Bydgoszczy, Gdańsku, Toruniu i Radomiu.

- Włączamy się w ogólnopolską inicjatywę, bo naszym obowiązkiem jest pomagać. Wiele naszych poprzednich inicjatyw charytatywnych pokazywało dobre serca biegaczy i nie tylko. Poza tym wsparciem materialnym ważna jest również kwestia jedności. Mamy zamiar rozpropagować ten bieg wśród przebywających w naszym regionie Ukraińców i zaprosić ich do bezpłatnego udziału - mówi Tadeusz Kraska, prezes Stowarzyszenia "Biegiem Radom".

W Radomiu trasa będzie symboliczna i dostępna dla wszystkich. W wydarzeniu mogą wziąć udział zarówno biegacze, jak i spacerowicze, a także osoby niepełnosprawne na wózkach - nie ma żadnych ograniczeń.

- Poprowadziliśmy bieg w centrum miasta, ale na uproszczonej trasie. Zaczynamy na placu Corazziego, obiegamy plac Konstytucji, wbiegamy do parku i wracamy na plac Corazziego. Dwie pętle dają nam 5 kilometrów. Regulamin został tak skonstruowany, że zapraszamy wszystkich - tych, którzy chodzą z kijkami, piechurów, dzieci, niepełnosprawnych na wózkach - każdy będzie mile widziany - wyjaśnia Tadeusz Kraska.

Zapisy prowadzone są internetowo poprzez formularz, którzy znajdziecie TUTAJ.

- Wystarczy wpłacić dowolną kwotę na zbiórkę Bieg dla Ukrainy na stronie siepomaga.pl. Nasza wirtualna puszka jest bezpośrednio połączona ze zbiórką Polskiej Akcji Humanitarnej. 100% środków przekazanych przez biegaczy trafia właśnie tam. Następnym krokiem jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego, gdzie można wskazać miasto - tłumaczy Alicja Błędowska.

Można też pobiec wirtualnie w dowolnym miejscu na świecie. Każdy uczestnik otrzyma dostęp do aplikacji mobilnej Activy i tam może podzielić się swoim wynikiem.