Twierdza Radom padła. Porażka Radomiaka z Rakowem

sobota, 12 lutego 2022 17:34 / Autor: Michał Kaczor

Piłkarze Radomiaka przegrali z Rakowem Częstochowa 0:1. Jedyny gol padł kilkanaście sekund po rozpoczęciu spotkania.

Początek meczu był wymarzony dla Rakowa. Już w 13. sekundzie gola na 1:0 strzelił Papanikolau. W kolejnych minutach utrzymywała się przewaga Rakowa. Radomiak przeprowadził groźną akcję w 10. minucie, ale Karol Angielski nie sięgnął piłki głową po dośrodkowaniu z lewej strony pola karnego. W drużynie Radomiaka widać było dużo niedokładności i problemów z wyprowadzaniem piłki. W 20. minucie efektowną paradą popisał się Filip Majchrowicz. Już w 27. minucie trener Dariusz Banasik zdecydował się na pierwszą zmianę. Zagrożonego drugą żółtą kartką Thabo Cele zmienił Goncalo Silva. Niewiele działo się do końca pierwszej połowy. Sporo było gry w środku pola, ale żadna drużyna nie stworzyła groźnej akcji.

Na drugą połowę Radomiak wyszedł z jedną zmianą. Luisa Machado zmienił debiutujący w drużynie Jo Santos. "Zieloni" zaczęli grać odważniej. W 60. minucie bliski wyrównania był Karol Angielski. W 63. minucie powinno być 0:2. Filip Majchrowicz stracił piłkę, rzucił się pod nogi rywala i szczęśliwie interweniował. W 78. minucie trener Dariusz Banasik przeprowadził trzy zmiany. Za Goncalo Silvę, Leandro i Mauridesa weszli Mateusz Radecki, Abraham Marcus i Dominik Sokół. W końcówce Radomiak postawił wszystko na jedną kartę. Raków jednak był dobrze ustawiony w obronie i utrzymał wynik do końca.

Radomiak Radom - Raków Częstochowa 0:1 (0:1)

Gol: 1' Papanikolau