Patron dnia: św. Agnieszka z Montepulciano, dziewica i zakonnica
Dziś jest: Sobota, 20 kwietnia 2024

Piłka nożna

Remis Radomiaka z Wisłą Płock

poniedziałek, 07 lutego 2022 18:08 / Autor: Michał Kaczor

Radomiak zremisował z Wisłą Płock 1:1 w pierwszy meczu ligowym po przerwie zimowej. Oba gole padły w pierwszej połowie.

Radomiak rozpoczął mecz ofensywnie nastawiony. W 6. minucie po długim podaniu Filipa Majchrowicza sam na sam wyszedł Luis Machado. Portugalczyk przegrał jednak pojedynek z Krzysztofem Kamińskim. Bramkarz Wisły ponownie uratował swój zespół w 14. minucie. Tym razem ruszył Leandro i nie wykorzystał sytuacji. W 28. minucie Radomiak wyszedł na prowadzenie. Dośrodkowanie Dawida Abramowicza wykorzystał głową Raphael Rossi. Cztery minuty później Wisła Płock wyrównała w kontrowersyjnych okolicznościach. Gola strzelił Damian Rasak, choć wydawało się, że przy odbiorze piłki faulowany był Maurides. Sędzia po konsultacji z VAR-em uznał bramkę. W 41. minucie mogło być 2:1 dla Radomiaka. Piłka trafiła do Leandro, ale Brazylijczyk z polskim paszportem uderzył minimalnie nad bramką. W końcówce pierwszej połowy było sporo nerwowości po obu stronach. Żółte kartki dostali między innymi Cielemęcki, Rzeźniczak i Cichocki.

Na drugą połowę oba zespoły wyszły bez zmian. Już na początku z dystansu próbował Rasak, jednak piłka przeleciała obok bramki Filipa Majchrowicza. Chwilę później groźną akcją odpowiedział Radomiak. Po strzale Karola Angielskiego piłka trafiła w słupek. W 57. minucie ponownie uderzał "Anglik", ale znów świetnie w bramce spisał się Krzysztof Kamiński. W kolejnych minutach działo się niewiele. Dopiero w 75. minucie Sekulski z bliska nie trafił do bramki Radomiaka, a chwilę później Raphael Rossi zablokował strzał Wolskiego. W końcówce czerwoną kartkę dostał Jakub Rzeźniczak. Radomiak zremisował z Wisłą Płock 1:1.

Radomiak Radom - Wisła Płock 1:1 (1:1)

Gole: 28' Raphael Rossi - dla Radomiaka oraz 32' Rasak - dla Wisły Płock