Patron dnia: bł. Joanna Maria de Maille, wdowa WIELKI CZWARTEK

3 punkty dla Radomki

sobota, 22 stycznia 2022 23:00 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Drużyna E.LECLERC MOYA Radomka Radom pokonała na wyjeździe Budowlanych Łódź 3:1. Była to dziewiąta wygrana radomianek w Tauron Lidze. MVP meczu wybrano Kornelię Moskwę z Radomki.

Oficjalny serwis TauronLiga.pl pisał, że mecz zaczął się od prowadzenia radomianek 2:0, ale pięć akcji później było już... 5:2 dla Grota Budowlanych. Łodzianki długo w tym secie prezentowały się lepiej, od stanu 9:9 wyszły na prowadzenie 12:9, a później 18:13. Po ataku Moniki Fedusio było 20:15, ale kilka chwil później, po skutecznym zbiciu Katarzyny Zaroślińskiej-Król, drużyna Grota Budowlanych prowadziła już tylko 20:18. Dzięki temu emocje były spore, ale łodzianki utrzymały napór przyjezdnych i po błędzie Natalii Murek wygrały pierwszego seta 25:23.

Drugi set też był zacięty, a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Gdy jednak po asie serwisowym Martyny Łazowskiej było 23:20 dla miejscowych wydawało się, że emocje się skończyły i za chwilę na tablicy wyników pojawi się rezultat 2:0. Nic bardziej błędnego - pięć kolejnych punktów zdobyły zawodniczki z Radomia i to one wygrały tego seta. A zwycięstwo asem serwisowym przypieczętowała Natalia Murek.

Od trzeciego seta radomski zespół zaczął grać pewniej i dokładniej. Przyjezdne prowadziły 10:6, i 12:8. Wprawdzie łodzianki zniwelowały po chwili te straty i po ataku Zuzanny Góreckiej był remis po 12, ale za chwilę przyjezdne znów uciekły. Prowadziły, tak jak Grot Budowlane w drugim secie 23:20 i... rywalki zaczęły odrabiać straty. Tym razem jednak skończyło się na 22:23 i finalnie 23:25. Drużyna z Radomia po dwóch setach wygrywała zatem w Łodzi 2:1.

Gdy radomianki w czwartej partii prowadziły 17:13 wydawało się, że złamały opór zespołu trenera Jakuba Głuszaka. Ale młoda, łódzka drużyna nie zamierzała się poddawać. Po bloku Małgorzaty Lisiak na Alexandrze Lazić przewaga gości zmalała do ledwie jednego punktu (17:18). Doświadczenie przyjezdnych wzięło jednak górę. Ostatecznie E.LECLERC MOYA Radomka wygrała tego seta 25:19 i cały mecz 3:1.

Grot Budowlani Łódź - E.LECLERC MOYA Radomka Radom 1:3