Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Paschalis Baylon, zakonnik
Dziś jest: Wtorek, 17 maja 2022

SPORT

Orlicz Suchedniów potwierdził dwa transfery

środa, 19 stycznia 2022 09:46 / Autor: Michał Kaczor
fot. Orlicz Suchedniów
Michał Kaczor

Piotr Cyrnek i Robert Floras będą w przyszłym sezonie reprezentować drużynę KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów.

Klub ogłosił dwa transfery jeszcze przed końcem obecnego sezonu. Obecnie Orlicz zajmuje 4. miejsce w grupie spadkowej LOTTO Superligi.

Pierwszym transferem jest Robert Floras, który w ostatnich latach reprezentował Polonię Bytom. To aktualny wicemistrz Polski w singlu, mistrz w deblu i brązowy medalista w grze mieszanej.

- Bardzo się cieszę i jestem dumny, że osiągnęliśmy porozumienie z Robertem i tak znakomity zawodnik będzie reprezentował barwy naszego Klubu w przyszłym sezonie. Umowa została podpisana na rok z możliwością jej przedłużenia na kolejne lata - mówi Maciej Glijer, prezes klubu.

Piotr Cyrnek ma 27 lat i trzykrotnie zdobywał drużynowe mistrzostwo I ligi z klubami: KS Pegaz Łańcut w 2016 roku, z GMKS Strzelec Frysztak w 2017 roku oraz z PKS Pegaz Miasto Łańcut Jarosław II w 2020 roku. W ubiegłym sezonie występował w UKS-ie Villa Verde Olesno.

- Jestem dumny, że już na tak wczesnym etapie możemy ogłosić kolejny transfer do naszego zespołu. Cieszę się, że Piotrek dołączy do naszej drużyny. Doskonale znamy tego zawodnika oraz jego zalety. Na pierwszym miejscu wymieniłbym waleczność. Jestem przekonany, że w przyszłym sezonie będzie stanowił zagrożenie dla każdego przeciwnika w LOTTO Superlidze - mówi prezes Glijer.