Patron dnia: bł. Joanna Maria de Maille, wdowa

Zwycięstwo Cerrad Enea Czarnych Radom!

wtorek, 30 listopada 2021 07:07 / Autor: Michał Kaczor

Cerrad Enea Czarni Radom pokonali Cuprum Lubin 3:2. To trzecie zwycięstwo "Wojskowych" w tym sezonie.

Pierwszy set był wyrównany. Do połowy utrzymywał się wynik w okolicach remisu. Później na prowadzenie wyszli Cerrad Enea Czarni Radom i to "Wojskowi" wygrali 25:23. W drugiej partii Cuprum zagrał lepiej. Pierwsza część seta należała do radomian, ale w drugiej zdecydowanie przeważali gospodarze. Ostatecznie Cuprum wygrał 25:19. Dużo emocji było w trzecim secie. Tutaj o końcowym zwycięstwie zadecydowała końcówka, w której więcej zimnej krwi zachowali siatkarze z Lubina (26:24). W czwartej odsłonie ponownie walka toczyła się do samego końca. Tym razem jednak lepsi okazali się Cerrad Enea Czarni Radom (25:23).

Tie-breaka Czarni rozpoczęli słabo. Przy stanie 1:4 o czas poprosił trener Jakub Bednaruk. Po przerwie gospodarze zdobyli kolejny punkt i było już 1:5. Radomianie jednak nie odpuścili i po grze na przewagi wygrali 17:15 i cały mecz 3:2.

Cuprum Lubin - Cerrad Enea Czarni Radom 2:3 (23:25; 25:19; 26:24; 23:25; 15:17)