Patron dnia: św. Wojciech, biskup i męczennik, główny patron Polski
Dziś jest: Wtorek, 23 kwietnia 2024

Piłka nożna

Radomiak nie przestaje wygrywać! 1:0 z Wisłą Kraków

piątek, 26 listopada 2021 22:13 / Autor: Michał Kaczor

Piłkarze Radomiaka odnieśli piąte zwycięstwo z rzędu. Tym razem "Zieloni" wygrali 1:0 z Wisłą Kraków.

Początek meczu był wymarzony dla Radomiaka. W 5. minucie sędzia po analizie powtórki podyktował rzut karny dla "Zielonych". "Jedenastkę" pewnie wykorzystał Karol Angielski. Po tym golu inicjatywę przejęła Wisła Kraków. W 39. minucie bliski strzelenia wyrównującej bramki był Michal Skvarka. Mocny strzał przeleciał jednak nad poprzeczką. Chwilę później gospodarze mieli kolejną okazję, ale tym razem Gruszkowski nie trafił w bramkę.

Początek drugiej połowy należał do Wisły. Doskonałą sytuację miał Kuveljić, jednak jego strzał wślizgiem z 5. metra  przeleciał nad poprzeczką. Z czasem do głosu zaczęli dochodzić piłkarze Radomiaka. W 66. minucie dobrą akcję przeprowadzili Maurides i Rondón, jednak Wenezuelczyk przegrał pojedynek ze strzegącym bramki Wisły - Mikołajem Biegańskim. W 74. minucie Leandro strzelił w słupek. W 92. minucie gospodarze mogli (i powinni) wyrównać. Najpierw strzał Browna obronił Majchrowicz, a po chwili dobitkę z linii bramkowej wybił Cichocki. W kolejnej akcji Thabo Cele strzelił w poprzeczkę. Do końca meczu wynik nie zmienił się. Radomiak wygrał 5. mecz z rzędu!

Wisła Kraków - Radomiak Radom 0:1 (0:1)

Gol: 6' Angielski (k)