Przebiegł prawie 190 kilometrów!

wtorek, 31 sierpnia 2021 07:46 / Autor: Michał Kaczor

Wincenty Korczak ze Stowarzyszenia "Biegiem Radom!" pokonał prawie 190 km w biegu 24-godzinnym. To pozwoliło mu na zdobycie mistrzostwa Polski w swojej kategorii wiekowej!

Zawody odbyły się w ostatni weekend w Pabianicach. W ramach ABM Jędraszek UltraPark Weekend zostały rozegrane biegi na 100 km, 24-godzinny i 48-godzinny.

W biegu 24-godzinnym wystartował także Wincenty Korczak ze Stowarzyszenia "Biegiem Radom!". Mieszkaniec Antoniówki w gminie Jedlnia-Letnisko w ciągu doby przebiegł 189 km i 806 metrów. Dało mu to 1. miejsce w kategorii wiekowej 60+. W klasyfikacji generalnej zajął 23. pozycję.

Warto dodać, że w biegu 24-godzinnym padł rekord świata. Litwin Aleksandr Sorokin przebiegł w tym czasie 303,5 kilometra.