Patron dnia: św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik
Dziś jest: Czwartek, 16 maja 2024

Ministrant z Bielichy pięcioboistą na medal

niedziela, 22 sierpnia 2021 16:47 / Autor: Magdalena Król
Magdalena Król

Maciej Klimek to najmłodszy w historii złoty medalista Mistrzostw Polski Seniorów w pięcioboju nowoczesnym. Zawody zostały rozgrywane na obiektach Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie (województwo lubuskie). Klimek zdobył także tytuł mistrzowski do lat 21 oraz do lat 18.

Podczas wyścigu pływackiego na dystansie 200 metrów stylem dowolnym prowadzenie objął Maciej Klimek, reprezentant klubu RTP „Victoria” Radom. Zwyciężył z czasem 2:04:26. Kolejny na mecie zameldował się Jarosław Świderski. Trzeci był Łukasz Gutkowski, który reprezentował Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Podczas turnieju szermierczego do walki o medale włączył się Maciej Dukielski, który okazał się najlepszym zawodnikiem tej konkurencji. Dukielski pokonał 21 z 28 rywali i pozwoliło mu to objąć pozycję lidera w klasyfikacji generalnej. Świetny występ na parkurze w wykonaniu Macieja Klimka przywrócił go na prowadzenie w klasyfikacji. Podczas biegu ze strzelaniem Klimek nie oddał prowadzenia i sięgnął po złoty medal. Tym samym został najmłodszym Mistrzem Polski Seniorów. Drugi był Maciej Dukielski, a trzeci Kamil Kasperczak.

- Ja też jestem zaskoczony, ponieważ nie spodziewałem się przed startem, że odniosę taki sukces - mówi Maciej Klimek, złoty medalista Mistrzostw Polski Seniorów.

A jak rozpoczęła się przygoda Macieja z pięciobojem?

- Od małego trenowałem pływanie. Mój trener zauważył, że są zawody dwubojowe i w ramach treningu startowaliśmy w dwuboju z bieganiem. Osiągałem dobre wyniki w tych zawodach i postanowiłem trenować tylko pięciobój - wyjaśnia Maciej Klimek.

Zwycięstwo w pięcioboju nowoczesnym w Polsce to nie jedyny sukces młodego zawodnika.

- Byłem w Egipcie i razem z Ewą Pydyszewską zdobyłem drugie miejsce w sztafecie mix - mówi złoty medalista.

Maciej Klimek jest również ministrantem w parafii Matki Bożej Różańcowej na Bielisze.

- Zostałem ministrantem na prośbę rodziców. Jednak z czasem miałem taką wewnętrzną potrzebę, żeby Bóg był w moim życiu - tłumaczy Maciej Klimek.

Radio Plus Radom gratuluje sukcesu i życzy kolejnych!