Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Josemaría Escrivá de Balaguer, prezbiter
Dziś jest: Niedziela, 26 czerwca 2022

Inne

Kolarze ścigali się w Opocznie

wtorek, 08 czerwca 2021 11:10 / Autor: Marcin Prejs
Fot. Gmina Opoczno
Marcin Prejs

Szosowy memoriał Marka Galińskiego odbył się w Opocznie.

Kolarska impreza przeprowadzona została w ramach trzeciego etapu ŻTC BIKE RACE 2021. Zanim jednak zawodnicy rozpoczęli swoje zmagania ich przedstawiciele, samorządowy oraz rodzina Marka Galińskiego złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobie najbardziej utytułowanego polskiego kolarza górskiego. Marek Galiński to dziewięciokrotny mistrz Polski Cross Country i czterokrotny w maratonie MTB, dziesięciokrotny zwycięzca klasyfikacji generalnej Grand Prix MTB, trzeci zawodnik mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym, czterokrotny uczestnik Igrzysk Olimpijskich (Atlanta, Sydney, Ateny, Pekin), wielokrotny uczestnik mistrzostw świata i Europy.

Wyścigi rozgrywane były w kilku kategoriach wiekowych na około 28-kilometrowej trasie prowadzącej z Opoczna przez Sobawiny, Idzikowice, Brzuzę, Radzice i Zameczek. W zależności od kategorii zawodnicy pokonywali od jednego do czterech okrążeń. W kategorii M30 najlepszy okazał się w niej Gabriel Girau i to właśnie on zdobył koszulkę zwycięzcy memoriału. Najstarszym uczestnikiem kolarskiej imprezy był Mieczysław Frankowski. 91-latek pokonał całe blisko 28-km okrążenie trasy wyścigu.

W kolarskich zmaganiach wzięło udział około 220 zawodników. Organizatorem imprezy było Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Wyniki rywalizacji dostępne są TUTAJ.