Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Nieustającej Pomocy
Dziś jest: Poniedziałek, 27 czerwca 2022

Inne

Drzewiczanie ponownie w kadrze narodowej

poniedziałek, 26 kwietnia 2021 14:33 / Autor: Marcin Prejs
Fot. Urząd Miejski w Drzewicy
Marcin Prejs

Dwóch zawodników Ludowego Klubu Kajakowego Drzewica wywalczyło awans do reprezentacji Polski w slalomie kajakowym.

Awans do reprezentacji Polski w slalomie kajakowym wywalczyli kanadyjkarze Szymon Zawadzki i Maciej Bartos. Drzewiczanie reprezentować będą kraj na zawodach w pierwszej części sezonu. Kwalifikacje do kadry narodowej seniorów, młodzieżowców U-23 i juniorów rozgrywano przez dwa kwietniowe weekendy w Krakowie. Spośród reprezentantów LKK Drzewica bardzo wysoką formę zaprezentowali specjaliści od kanadyjek jedynek – senior-młodzieżowiec Szymon Zawadzki oraz junior Maciej Bartos. Drzewiccy górale stanęli na wysokości zadania i dzięki świetnym wynikom w konkurencji C-1 mężczyzn wywalczyli awans do reprezentacji Polski na najważniejsze zawody międzynarodowe pierwszej części sezonu 2021.

Podobnie jak w ubiegłym sezonie Szymon Zawadzki awansował zarówno do reprezentacji seniorów, jak i młodzieżowców U-23. Z kolei Maciej Bartos (uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Krakowie) uzyskał awans do kadry narodowej juniorów.

Tym samym Szymon wystartuje w Mistrzostwach Europy Seniorów (7-9 maja, Ivrea, Włochy), czerwcowych regatach ICF Pucharu Świata 2021 (Praga, Markkleeberg) oraz Mistrzostwach Świata Młodzieżowców (6-11 lipca, Tacen, Słowenia). Maciek może spokojnie przygotowywać się do Mistrzostw Świata Juniorów (6-11 lipca, Tacen, Słowenia). – Naszym kanadyjkarzom serdecznie gratuluję awansu do kadry narodowej. Słowa uznania kieruję również do ich trenerów oraz rodziców. Szymonowi i Maćkowi życzę powodzenia na torach slalomowych w kraju i za granicą, trzymając kciuki za kolejne medale dla Polski i Drzewicy – powiedział burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski.