Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Josemaría Escrivá de Balaguer, prezbiter
Dziś jest: Niedziela, 26 czerwca 2022

Inne

Radomscy biegacze połączyli siły

niedziela, 20 grudnia 2020 13:04 / Autor: Beata Okulińska
Beata Okulińska

Na wspólnej Biegowej Wigilii spotkali się w niedzielne przedpołudnie członkowie Stowarzyszeń "Biegiem Radom" i "Street Run Radom". Spotkanie symbolicznie zainaugurowało współpracę obu grup biegaczy.

Wigilia rozpoczęła się wspólnym treningiem w Lesie Kapturskim. Po nim były świąteczne życzenia i deklaracja wzajemnego wspierania się i podejmowania wspólnych inicjatyw. "Łączy nas ta sama pasja. Razem możemy więcej" - mówili zgodnie prezesi obu Stowarzyszeń, Tadeusz Kraska i Karol Kaczmarzyk.

"Wszystkim nam chodzi o to, by zarażać ludzi zdrowym stylem życia. A w Radomiu jest miejsce dla każdego biegowego stowarzyszenia" - dodawali obaj prezesi.

Jaki był ten mijający rok dla biegaczy? Mimo ciężkiej sytuacji związanej z pandemią, całkiem niezły. Stowarzyszeniu "Biegiem Radom" udało się zorganizować wszystkie zaplanowane biegi. Stowarzyenie "Street Run Radom" dopełniło wymaganych dla funkcjonowania formalności i przyjęło wielu nowych członków w swoje szeregi. Obie grupy biegaczy wchodzą w nowy rok z konkretnymi planami i nadzieją, że uda się je zrealizować.

Posłuchaj rozmowy z prezesem Stowarzyszenia "Biegiem Radom" Tadeuszem Kraską:

Posłuchaj rozmowy z prezesem Stowarzyszenia "Street Run Radom" Karolem Kaczmarzykiem:

Rozmawiała Beata Okulińska.