Patron dnia: św. Leon IX, papież
Dziś jest: Piątek, 19 kwietnia 2024

E. Leclerc Moya Radomka Radom wróciła na podium!

poniedziałek, 07 grudnia 2020 10:13 / Autor: Michał Kaczor

E. Leclerc Moya Radomka Radom pokonała 3:1 Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz i wróciła na podium Tauron Ligi.

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz to drużyna, która w tym sezonie wygrała tylko dwa mecze. Pierwsze dwa sety były jednak wyrównane. Najpierw E. Leclerc Moya Radomka Radom wygrała 25:22, a następnie triumfowała drużyna z Bydgoszczy 30:28. W trzeciej odsłonie radomianki w połowie seta wypracowały czteropunktową przewagę (14:10), co dało im kontrolę nad meczem. Ostatecznie podopieczne trenera Riccardo Marchesiego wygrały 25:17. Dużo emocji przyniosła czwarta odsłona. E. Leclerc Moya Radomka Radom prowadziła już 13:7 i wydawało się, że spokojnie zakończy seta z korzystnym dla siebie wynikiem. Gospodynie jednak nie odpuściły. Siatkarki z Bydgoszczy doprowadziły do remisu (15:15), a chwilę później prowadziły już jednym punktem. Końcówka jednak należała do klubu z Radomia. Radomka za sprawą Bruny Honorio wygrała 25:20 i cały mecz 3:1.

Dzięki temu zwycięstwu E. Leclerc Moya Radomka Radom awansowała na 3. miejsce w tabeli Tauron Ligi.

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz - E. Leclerc Moya Radomka Radom 1:3 (22:25; 30:28; 17:25; 20:25)