Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Josemaría Escrivá de Balaguer, prezbiter
Dziś jest: Niedziela, 26 czerwca 2022

Inne

Kolejna mistrzowska impreza w Radomiu

środa, 16 września 2020 17:59 / Autor: Michał Kaczor
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

W najbliższy weekend odbędą się 52. PZLA Mistrzostwa Polski do lat 18. Młodzi lekkoatleci będą rywalizowali na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu.

Królowa sportu w randze mistrzostw Polski ponownie zagości w Radomiu. Jeszcze nie opadły emocje po zeszłotygodniowych zmaganiach w kategorii do lat 20, a już w najbliższy weekend na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zmierzą się lekkoatleci do lat 18.

- Gościć będziemy najlepszych juniorów młodszych do lat 18. Jak teraz gościliśmy 650 zawodników, w przyszłym tygodniu ma być ich prawie dwa razy tyle. Radom nie tylko z nazwy jest stolicą lekkiej atletyki w 2020 roku - mówi Michał Podlewski z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu.

Zawody w kalendarzu zastąpiły Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. Zmagania rozpoczną się w piątek o godzinie 10. Ceremonię otwarcia zaplanowano na 14:30.

W mistrzostwach wystąpią także sportowcy z Radomia. RLTL Optima Radom będą reprezentować m.in. płotkarka Natalia Szczęsna oraz sprinterzy Tomasz Gizicki i Martyna Prygiel.

W sobotę na placu przed stadionem MOSiR pojawi się miasteczko lekkoatletyczne "Lekkoatletyka dla każdego". Dzieci będą mogły sprawdzić się m.in. w skoku wzwyż, pchnięciu kulą czy rzucie do celu. Najlepsi otrzymają nagrody.

Miasteczko będzie czynne od 10 do 16.

Wstęp na mistrzostwa i do miasteczka będzie bezpłatny.