Turniej Antenka. UKS Jedynka Kozienice poza podium, ale walka była zacięta

niedziela, 06 września 2020 14:16 / Autor: Kamil Zapora
Kamil Zapora

W ten weekend rozegrany został turniej piłki siatkowej dziewcząt o puchar burmistrza Kozienic "Antenka". Siatkarki z Kozienic grające w barwach UKS Jednynka zajęły czwarte miejsce po porażce z UKS "Olimp II" Tłuszcz.

Turniej "Antenka" organizowany jest nieprzerwanie od kilkunastu lat przez Jerzego Sampolińskiego, który jest jednocześnie trenerem drużyny młodych siatkarek z Kozienic UKS Jedynka. W tym roku mimo pandemii nie było inaczej, choć termin turnieju został przesunięty z marca na wrzesień.

W turnieju wzięło udział dziesięć żeńskich drużyn. Jak mówi Jerzy Sampoliński, w tym roku wyjątkowo były to tylko drużyny z Polski:

Rozgrywki trwały od piątku do niedzieli. Ostatniego dnia rozegrano mecze o trzecie i pierwsze miejsce. O ostatnie miejsce podium walczyły zawodniczi z UKS Jedynka Kozienice i UKS Olimp II Tłuszcz. Dwa pierwsze sety, które zadecydowały o wyniku meczu należały do Olimpu, choć siatkarki z Kozienic niechętnie oddawały punkty przeciwniczkom, a trener dobrze ocenił ich grę:

Najlepszą drużyną turnieju został UKS Beta Błonie po wygranej 3:2 z UKS Sparta I Grodzisk.

W turnieju zagrała jeszcze jedna drużyna z Kozienic – KKS Kozienice, jednak zajęła ona ostatnie miejsce. Na usprawiedliwienie dziewcząt z KKS-u można napisać, że zaczynają one dopiero swoją przygodę z siatkówką, a "Antenka" była ich pierwszym poważnym turniejem.