Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Josemaría Escrivá de Balaguer, prezbiter
Dziś jest: Niedziela, 26 czerwca 2022

Inne

Biegacze zapraszają w swoje szeregi

czwartek, 30 lipca 2020 17:34 / Autor: Beata Okulińska
fot. Street Run Radom
Beata Okulińska

Nie macie z kim biegać? Chcielibyście dowiedzieć się jak biegać, by osiągać lepsze wyniki? Szukacie biegaczy, z którymi będziecie mogli jeździć na zawody? A może chcecie dopiero zacząć swoją biegową przygodę? Stowarzyszenie Street Run Radom zaprasza w swoje szeregi. 

Zanim na biegowej mapie pojawiło się Stowarzyszenie, w grudniu 2017 r. powstała najpierw nieformalna grupa Street Run Radom. Zrzeszała biegaczy, którzy szukali kogoś z kim mogliby trenować i wymieniać się doświadczeniami. Z czasem do grupy dołączało się coraz więcej amatorów biegania i w 2019 r. zrodził się pomysł, by stworzyć Stowarzyszenie Street Run Radom. W tym roku przybrało ono już bardziej sformalizowane ramy i dzięki temu może m.in. organizować imprezy biegowe.

Do Stowarzyszenia może wstąpić każdy, kto biega, zarówno rekreacyjnie, jak i ten, kto regularnie walczy na zawodach o kolejne życiówki. Obecnie w Stowarzyszeniu najmłodszy biegacz ma 14 lat, a najstarszy ponad 60 lat. Informacje o tym, jak wstąpić w szeregi Street Run Radom znajdują się na stronie https://streetrunradom.pl/ , w zakładce "Członkostwo". 

Dlaczego warto zapisać się do Stowarzyszenia? - Bo jesteśmy jak jedna wielka rodzina, wielu z nas znalazło tu przyjaciół, wspólnie trenujemy i wspólnie jeździmy na zawody, wspieramy się i dopingujemy się - wymienia jednym tchem Piotr Cukrowski ze Street Run Radom. Bardziej doświadczeni biegacze doradzają jak trenować i jak przygotować się do zawodów.

Jednym z celów Stowarzyszenia jest także promocja Radomia. - Chcemy pokazać, że w tym mieście mieszkają pozytywnie zakręceni, pełni optymizmu i radośni ludzie - dodaje Piotr Cukrowski.

Posłuchaj rozmowy z Piotrem Cukrowskim ze Stowarzyszenia "Street Run Radom":

Rozmawiała Beata Okulińska.